Ja wolę w domu > Przepisy > Danie > Pierogi > PIEROGI Z JAGODAMI Z MUSEM KOKOSOWO-JAGODOWYM

PIEROGI Z JAGODAMI Z MUSEM KOKOSOWO-JAGODOWYM

Polecamy Wam pyszne wegańskie pierogi z jagodami, podane z kokosowo- jagodowym musem. W sam raz na słodki podwieczorek dziećmi. Sezon na te pyszne leśne owoce uważamy za otwarty!
Sposób przygotowania
  1. MUS:

    Umyte jagody miksujemy w blederze z cukrem trzcinowym. Następnie do rondelka wlewamy mleko kokosowe, dodajemy agar-agar, mieszamy i doprowadzamy do wrzenia. Gdy mleko zacznie wrzeć ściągamy je z ognia i od razu zaczynamy ubijać. Ma powstać puszysta pianka. Piankę z mleka przelewamy do miski, dodajemy „kleksy” zmiksowanych jagód i delikatnie mieszamy.

  2. PIEROGI Z JAGODAMI:

    Pierogi z jagodami przygotowujemy według wskazówek producenta. Zagotowujemy wodę w dużym garnku. Do posolonego wrzątku wrzucamy pojedynczo zamrożone pierogi. Gotujemy na wolnym ogniu 7 minut. Wyjmujemy łyżką cedzakową.

  3. SPOSÓB PODANIA:

    Pierogi układamy na piance kokosowo-jagodowej i posypujemy jagodami.

  4. Do tego przepisu zostały użyte pierogi z jagodami Jawo:

    Nie zapomnijcie pochwalić się na Facebooku lub Instagramie, jakie pyszności tworzycie z produktami Jawo! Zdjęcia zamieszczajcie z hasztagiem #jawolewdomu oraz oznaczcie nas, abyśmy mogli Was zobaczyć!! Najlepsze fotografie publikujemy w naszym albumie. Jeśli jeszcze nie śledzicie nas na Instagramie i Facebooku, koniecznie to nadróbcie.

Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Przewijanie do góry

Dołącz do mojego newslettera!

Co miesiąc otrzymasz ode mnie sezonowe
inspiracje i przepisy prosto do Twojej skrzynki.

Dla subskrybentów prezent: darmowy ebook z przepisami na dania bezglutenowe!

Zapisując się do mojego newslettera, akceptujesz  politykę prywatności.