Blog

4 SUPERŁATWE POMYSŁY DIY, KTÓRE ODMIENIĄ TWOJĄ KUCHNIĘ

Pięknie urządzona i zorganizowana kuchnia to jeszcze więcej przyjemności z gotowania! Skorzystaj z naszych inspiracji i stwórz wyjątkową przestrzeń do kulinarnych szaleństw. 

SŁOIKI DO PRZECHOWYWANIA

Mąka, ryż, sól, płatki owsiane – te wszystkie podstawowe składniki warto mieć pod ręką, kiedy tworzymy kulinarne arcydzieło. Jeszcze lepiej, kiedy są one przechowywane w pięknych słoikach z podpisami. Jak je zrobić? Baardzo łatwo. Znajdźcie ładne słoiki i mniej więcej w połowie ich wysokości przyklejcie pasek taśmy malarskiej. Następnie w dolnej części słoika przyklejcie samoprzylepne literki, tworząc napis z nazwą składnika, który planujecie przechowywać w naczyniu. Kiedy literki są już na miejscu, pomalujcie całość specjalną farbą do szkła. Teraz wystarczy tylko poczekać, aż warstwa farby wyschnie i ostrożnie odkleić literki oraz taśmę zabezpieczającą. Gotowe!

ORGANIZER NA PRZYPRAWY

Znacie tę sytuację, kiedy sos pomidorowy przypala Wam się na patelni w czasie, kiedy od kilku minut bezskutecznie próbujecie znaleźć torebkę suszonej bazylii? Bo przecież niedawno leżała koło rozmarynu i słodkiej papryki! Na szczęście jest jeden łatwy sposób na lepszą organizację suszonych przypraw w kuchni. Wystarczy wyposażyć się w spinacze do bielizny. Najlepiej, jeśli będą to ładne, drewniane klamerki na których pisakiem lub markerem napiszecie nazwy przypraw ze swojej kolekcji. Jeśli macie w sobie pedantyczny gen, możecie dodatkowo poukładać przyprawy w porządku alfabetycznym. Teraz wyszukanie odpowiedniej przyprawy zajmie Wam kilka sekund.

OCIEKACZE DO SZTUĆCÓW

To jeden z naszych ulubionych pomysłów na kuchenne DIY. Może dlatego, że jest naprawdę bardzo łatwy, a przy tym niesamowicie efektowny. Wszystko, czego potrzebujecie to kilka puszek po pomidorach, fasoli czy innych konserwach oraz okleinę do mebli z Waszym ulubionym motywem. My wybraliśmy wzór marmuru. Taką okleinę bez problemu znajdziecie w marketach budowlanych. Wytnijcie odpowiedniej szerokości i długości pasek, a następnie przyklejcie go do puszki, owijając dookoła ścianki. To wszystko. Łatwe, prawda?

ŁYŻKI I ŁOPATKI

Drewniane łyżki i łopatki dostępne są w supermarketach i kosztują grosze. Aby nabrały wyjątkowego charakteru pomalujcie ich końcówki farbą do drewna, wcześniej zabezpieczając brzeg papierową taśmą. Możecie użyć kilku kolorów. Uwolnijcie swoją wyobraźnie. Gdy farba wyschnie, ostrożnie odklejcie taśmę. Gotowe!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *