Porady

5 POMYSŁÓW DIY DLA PSA I KOTA

Zabawki i akcesoria dla zwierząt domowych? Z łatwością zrobicie je na kocią łapę .. pfu! To znaczy na własną rękę! ?

Jutowy drapak/gryzak

Powyższe zdjęcie doskonale obrazuje fakt, że z naszego pomysłu skorzystają nie tylko koci towarzysze, ale i ci merdającymi ogonami. Zabawki i akcesoria wykonane z juty pozwalają naszym czworonożnym przyjaciołom ostrzyć pazury i ścierać szkodliwy kamień nazębny. Dzięki temu koty mogą w łatwy sposób wyciągnąć mięśnie przednich łap i oczyszczać pazurki ze złuszczających się warstw. Gryzak posłuży także psom, wzmacniając ich dziąsła. Taki drapak bez trudu wykonamy z pomocą kilku narzędzi: papierowej, mocnej tuby (np. po plakacie lub rolce papieru), kleju oraz wspomnianego sznurka jutowego. Wystarczy owinąć tubę sznurem i przykleić po wewnętrznej stronie.

Identyfikator dla zguby

Wędrówki czworonogów w nieznane potrafią przyprawić domowników o stres i niepokój. Warto przypiąć swojemu przyjacielowi identyfikator, który pozwoli mu bezpiecznie wrócić do domu. Stworzyliśmy go z popularnych przywieszek do kluczy. Każda z nich została owinięta taśmą fluorescencyjną, która pozwoli zidentyfikować zwierzaka nocą. Do jednej przykleiliśmy za pomocą taśmy karteczkę z numerem telefonu opiekuna, a do pozostałych imię zwierzaka i adres zamieszkania.

Imienna miska

Miska dla zwierzaka to obowiązkowy punkt wyposażenia każdego domu – niezależnie od tego, czy sami jesteśmy jego opiekunami, czy częstujemy wodą czworonożnych gości naszych przyjaciół 🙂 Wykorzystaliśmy do tego pomysłu porcelanową miseczkę. Wyparzyliśmy ją i pozwoliliśmy jej wyschnąć. Następnie za pomocą markera do porcelany nanieśliśmy na nią wzór. Miska schnie kilka godzin. Ważne, aby zwrócić uwagę na skład flamastrów. Toksyczne substancje mogą zaszkodzić naszym pupilom.

Zabawka

Bawełniana zabawka ucieszy wszystkich miłośników aportowania. Do jej wykonania potrzebujemy czystej bawełnianej koszulki lub filcowego materiału. Jeżeli korzystamy z zapomnianego T-shirtu, pamiętajmy o wypraniu go w 90 stopniach w naturalnym szarym mydle. Ważne, aby składał się z bawełny, ponieważ ta tkanina doskonale się rozciąga i nie strzępi. Tniemy ją na szerokie pasy i zawiązujemy pierwszy supeł, który wyznacza początek. Następnie dzielimy na równe części i zaplatamy w dowolny sposób: jako warkocz, kłos lub inny wzór. Zewnętrzne części tniemy na mniejsze paski. Posłużą naszym pupilom za nić dentystyczną. Zapobiegną nieświeżemu oddechowi oraz zapaleniu dziąseł.

Podróżne legowisko

Wsiąść do pociągu byle jakiego i… już tam zostać ? Legowisko dla zwierzaka można stworzyć w zasadzie ze wszystkiego: wiklinowego kosza z szerokim dnem, drewnianej skrzyni lub tekturowego pudełka. Walizka, która pamięta podróże sprzed wielu lat wydała się nam idealnym pomysłem! Nie tyko dlatego, że jej wygląd pasuje doskonale do eklektycznego przedpokoju, w którym przebywa nasz pupil. Takie posłanie można też z powodzeniem szybko przenieść. Pamiętajmy o jego dokładnym wyczyszczeniu. Wyściełamy je miłym w dotyku materiałem. Możemy użyć w tym celu dziecięcej kołderki, jaśka i miękkiego koca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *