Porady

5 POMYSŁÓW NA PREZENTY DIY NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

To babcia podsuwa nam zwykle kolejną dokładkę sernika po obiedzie, czytając w naszych myślach. Nikt nie udziela lepszych rad niż dziadek, kiedy stoimy przed życiowymi dylematami. Dziadkowie zasługują na wyjątkowe prezenty!

IGIELNIK MUFFINKA

Bywa niezastąpiona w przypadku krawieckich tarapatów i zgubionych szpilek. Jeżeli Twoja babcia uwielbia szyć, z pewnością ucieszy się z tego uroczego drobiazgu. Aby go przygotować, musimy zaopatrzyć się w kawałki materiałów, papilotki do babeczek, klej, nożyczki, gumkę oraz watę. Na początek dopasowujemy kolory tkanin do foremek. Wycinamy okrąg i nakładamy na środek watę. Następnie zbieramy końce materiału, formując kulkę. Jego końce zabezpieczamy gumką recepturką, wystarczy podkleić je do spodu foremki. Ten kreatywny podarunek zachwyci każdego amatora ręcznych robótek.

MAGNES ZE ZDJĘCIEM

Magnes ze zdjęciem to świetny sposób na przywołanie ulubionych wspomnień. Najlepiej posłużyć się gotowym magnesem w kwadratowym kształcie. Wybieramy ulubione zdjęcie i drukujemy na papierze fotograficznym. Aby zabezpieczyć podarunek przed wilgocią w kuchni, warto zalaminować gotową fotografię. Następnie przyklejamy ją do magnesu za pomocą kleju w pistolecie. Możecie też przygotować cały zestaw magnesów na lodówkę, np. z zabawnymi mądrościami dziadków.

MALOWANA FILIŻANKA

Picie porannej kawy z tych filiżanek będzie jeszcze przyjemniejsze. Warto wybrać jednolity kolor naczynia, bez nadruków. Potrzebujemy flamastrów do malowania na porcelanie (można je zakupić w sklepach z artykułami papierniczymi). Myjemy kubek i pozwalamy mu swobodnie wyschnąć. Następnie odkażamy jego powierzchnię watką nasączoną spirytusem i przystępujemy do tworzenia dzieła. Co napisać lub namalować? Najlepiej to, co płynie nam prosto z serca.

ZASUSZONY OBRAZ

Obraz będzie stanowił efektowną dekorację ściany, a dziadkowie z pewnością docenią nasz wkład w jego wykonanie. Na tydzień przed świętem warto włożyć dowolny liść do grubej książki, a następnie umieścić ją na kaloryferze lub w pobliżu ciepła. To działanie przyspieszy proces suszenia. Po tygodniu ostrożnie umieszczamy roślinę za szkłem i oprawiamy ją w ramę. Może warto użyć do tego celu ulubionych kwiatów obdarowywanych?

MALINOWY SOK NA WZMOCNIENIE

Święto Babci i Dziadka wypada w okresie, który obfituje w przeziębienia. Często życzymy dziadkom zdrowia, więc warto ich wspomóc w dobrym samopoczuciu. Do przygotowania użyjemy około kilograma malin (sięgnijmy po mrożone). Gotujemy je w głębokim garnku, zasypując stopniowo cukrem trzcinowym. Doprowadzamy sok do wrzenia, a następnie przesiewamy zawartość przez drobne sito lub gazę. Ponownie zagotowujemy sok i przelewamy go do słoika, stawiając go na zakrętce. Nakrętka stanie się wklęsła, kiedy sok będzie gotowy.

1 thought on “5 POMYSŁÓW NA PREZENTY DIY NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *