Porady

5 POMYSŁÓW NA PRZYJĘCIE W OGRODZIE

Lato to czas zabawy, słońca i soczystych owoców, które umilają nam swoimi smakami wspólne chwile w ogrodzie lub na tarasie. Wyciśnij z tej pory roku jak najwięcej! Stwórz wyjątkowe, wakacyjne przyjęcie z pomocą naszych wskazówek.

OWOCOWE TALERZE

Klimat letniego przyjęcia stworzą detale – kolorowe, sezonowe kwiaty, serwetki oraz wesołe girlandy. Po zachodzie słońca możemy zapalić lampiony i świece w słoikach.

Malowane talerze urozmaicą każdą chwilę spędzoną w gronie najbliższych. Wybraliśmy owocowy motyw, który z pewnością nie sprawi problemu również dzieciom. Przed przystąpieniem do ozdabiania dokładnie myjemy i suszymy talerze. A następnie tworzymy jadalną farbę. Będzie nam potrzebny jogurt i miód w proporcjach 1:1 oraz barwniki spożywcze w różnych kolorach. Najlepiej sprawdzą się te w proszku. Wystarczy dodać niewielką ilość barwnika do mieszanki miodu i jogurtu i farbka gotowa! Zróbcie kilka wariantów kolorystycznych, na przykład w kieliszkach, a następnie za pomocą pędzelków malujcie wzory na talerzach.

PRZYJEMNA OCHŁODA

Wakacje pod chmurką

Gdzie skryć się w trakcie upałów? Kiedy słońce dokucza zbyt mocno, stwórzmy baldachim, który ochroni wrażliwą skórę i przyniesie ulgę przy wspólnym biesiadowaniu. Poszukajmy materiałów
w chętnie odwiedzanych second-handach lub na strychu. Płachtą może zostać stare prześcieradło lub koc. Zachęcamy Was także do stworzenia patchworkowego wzoru z kilku skrawków. Zamocujmy go na drewnianych patykach lub balach i zabezpieczmy materiał specjalną zaszewką, aby nie zsunął się w trakcie wiatru.

Blade twarze proszone do tipi!

Po wesołej zabawie dobrze znaleźć ustronne miejsce i uciąć sobie krótką drzemkę. Hołdujemy zasadzie mówiącej, iż potrzeba jest matką wynalazku J Taki namiot posłuży nie tylko do odpoczynku, ale będzie stanowić początek wyprawy na Dziki Zachód. Wykorzystaliśmy do  jego zbudowania długie patyki, które zaostrzyliśmy z jednej strony, dzięki czemu ich wbicie w trawę nie będzie trudnością nawet dla najmłodszych. Związujemy je na szczycie za pomocą sznura. Pamiętacie materiał, który posłużył za baldachim? To dobre rozwiązanie na pokrycie naszego namiotu. Jasny kolor materiału nie nagrzewa się pod wpływem słońca, dlatego temperatura wewnątrz jest optymalna do wypoczynku i zabawy. Wypełnijmy naszą indiańską izbę miękkimi poduszkami.

CZAS NA ZABAWĘ

Kto zgadnie, ten wygrywa

Chyba każdy z nas z radością malował po szkolnej tablicy po wyjściu wychowawcy do pokoju nauczycielskiego. Tablica kredowa to fantastyczna opcja na wszelkiego rodzaju quizy i kalambury. Pozwoli na wesołe spędzenie czasu kiedy po posiłku wkradnie się chwilowe znużenie. Wystarczy kreda i odrobina wyobraźni. Proponujemy Wam popularną szubienicę lub własnoręcznie stworzone rebusy. Przygotowanie tablicy kredowej nie powinno sprawić problemu nikomu z dorosłych. W sklepach budowlanych znajdziemy szeroki wybór nietoksycznych farb kredowych, które szybko schną i nie tracą koloru. Za ramę może posłużyć kawałek palety lub dowolnego panelu, który ma jednolitą powierzchnię i wchłonie farbę.

Misa pełna smaku

Słyszeliście o carvingu? To sztuka wykrajania fantazyjnych kształtów w owocach i warzywach. Jeżeli marzy się Wam słodki poncz lub lemoniada i jesteście adeptami powyższej umiejętności, koniecznie kupcie okazały arbuz. Przekrójcie go powyżej połowy, aby stworzyć stabilną wazę z pokrywą. Wydrążcie część słodkiego miąższu. Zmieszajcie go z wodą, miętą i cytryną. Dodajcie ulubione owoce i koniecznie nie zapomnijcie o chochelce do nalewania!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *