Recenzje

5 PORADNIKÓW, KTÓRE SKUTECZNIE ZMOTYWUJĄ DO DZIAŁANIA

Abyśmy mogli się rozwijać, nasz mózg potrzebuje stałej motywacji. Tego lata warto więc znaleźć chwilę na pożyteczną lekturę. Polecamy bardzo ciekawe poradniki z zakresu samorealizacji, które pozwolą Was spojrzeć na swoje życie pod innym kątem i zrobić krok do bardziej szczęśliwego, świadomego życia.

KOCHAJ WYSTARCZAJĄCO DOBRZE

Agnieszka Jucewicz, Grzegorz Sroczyński

Żyjemy w czasach, w których nie naprawiamy zepsutych rzeczy, bo o wiele łatwiej jest wymienić je na nowe. Często tyczy się to również związków. Kochaj wystarczająco dobrze to zbiór rozmów ze znanymi psychoterapeutami i psychologami. Ich wspólnym mianownikiem są rozważania na temat tego, dlaczego związek wystarczająco dobry jest lepszy niż związek idealny. Poruszone zostają zagadnienia związane z romantyczną miłością, wolnością w związku, kłótniami, zaborczością, seksualnością, zdradą, pieniędzmi czy pojawieniem się dzieci. Książka ta stanowi kierunkowskaz w drodze do budowania dojrzałych relacji, które są podstawą udanego związku. Choć lektura ta do łatwych nie należy, warto ją przeczytać. Pomoże nam to spojrzeć inaczej na relacje łączące nas z osobami, z którymi dzielimy swoje życie.

RUSZ Z MIEJSCA

Pema Chödrön

Pema Chödrön w swojej bestsellerowej książce pomaga dostosować prastare prawdy buddyjskiej koncepcji shenpa do naszej kultury i współczesnych realiów. W charakterystyczny dla siebie, życzliwy sposób otwiera nam oczy na mechanizm, w którym lęki i nawyki wywołują negatywne emocje, takie jak gniew, poczucie winy czy nienawiść. Diagnoza tych złych wzorców to pierwszy krok do walki, by odkryć w sobie naturalną inteligencję, ciepło i otwartość. Nagrodą za wysiłek jest pozytywna przemiana nie tylko samego siebie, ale naszego świata. Brzmi nieco górnolotnie? Przekonajcie się sami, jak bardzo życiowe są to porady.

100 HAPPYDAYS, CZYLI JAK SIĘ ROBI SZCZĘŚCIE W 100 DNI

Grzesiak Mateusz

Przyznajemy szczerze, że z rezerwą podchodzimy do psychologicznych poradników i coachingowych guru. Tę pozycję poleciła nam jednak zaprzyjaźniona osoba. I choć po paru stronach wydawało nam się, że ta książka nie jest dla nas, to im bardziej wgłębialiśmy się w temat, tym bardziej nas ona do siebie przekonywała. Okazało się, że jest zupełnie inna niż wszystkie. Ma formę pamiętnika i składa się z krótkich rozdziałów z osobistymi historiami udowadniającymi, że każdego dnia możemy cieszyć się chwilą. Rozdziały kończą się ćwiczeniem. Nie ukrywamy, że jeśli nie jesteście fanami Mateusza Grzesiaka, może was denerwować jego arogancki styl. Warto jednak podjąć wyzwanie i, tak jak autor, spróbować być szczęśliwymi przez 100 dni z rzędu. Może z tego wyniknąć tylko coś pięknego.

UNF*CK YOURSELF. NAPRAW SIĘ!

Gary John Bishop

Bestseller Amazona z kontrowersyjnym tytułem to świetny prezent dla osób, które zafiksowane na własnych kompleksach nie potrafią uwierzyć w siebie. Książka pozwala się ocknąć i obudzić w sobie potencjał do walki o lepsze życie. Grunt to uciszyć wewnętrznego krytyka, który drzemie w każdym z nas, sabotuje nasze działania i wpływa na samopoczucie. To, co podobało nam się w tej książce najbardziej, to fakt, że autor nie prowadzi nas do afirmacji i powtarzania górnolotnych frazesów, lecz zachęca do odnalezienia balansu pomiędzy wewnętrzną krytyką a pozytywnym myśleniem.

JAK PRZESTAĆ SIĘ MARTWIĆ I ZACZĄĆ ŻYĆ

Dale Carnegie

I na koniec prawdziwy klasyk wśród poradników psychologicznych, który zmienił życie już milionom osób na całym świecie. Zaskakujące, że książka, która została napisana ponad 70 lat temu, nadal jest tak bardzo aktualna. Nie znajdziecie tu nudnych porad, lecz sporo pożytecznych wskazówek i przykładów z życia wziętych, które pomagają pozbyć się lęków, odnaleźć sens życia i wewnętrzny spokój. To książka, do której się wraca, która potrafi postawić na nogi w ciężkich momentach. I wcale nie chodzi tu o to, by wszystkie problemy rozwiązywać „pozytywnym myśleniem”, ale o to, by zdać sobie sprawę, że większość trudnych momentów można przeżyć bez zbędnych nerwów. Bo to nie życie jest trudne. To ciągłe zamartwianie czyni je takim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *