Porady

5 SPOSOBÓW NA PRZYJEMNE I EFEKTYWNE PLANOWANIE. JAK ZORGANIZOWAĆ SWÓJ CZAS?

Okres przedświąteczny bywa szalony. Stajemy na głowie, żeby ze wszystkim zdążyć na czas. Prezenty, sprzątanie, gotowanie, odwiedziny bliskich, przystrajanie domu, a do tego jeszcze codzienne obowiązki! Często po tym wszystkim jesteśmy tak zmęczeni, że w same Święta mamy ochotę położyć się na kanapie i leżeć tak do Nowego Roku. Nie dajcie się! Dziś na rynku mamy ogrom akcesoriów, które pomogą nam efektywnie zaplanować codzienne obowiązki. Wiele z nich jest naprawdę świetnie zaprojektowanych, przez co posłużą dodatkowo jako dekoracja domu lub stylowy gadżet. Sprawcie sobie świąteczny prezent i zacznijcie świadomie (i przyjemnie!) organizować swój cenny czas.

Planer magnetyczny

Moją pierwszą propozycją jest magnetyczny planer do powieszenia na ścianie lub drzwiach lodówki. Można po nim swobodnie pisać suchościeralnym mazakiem lub przyklejać kolorowe magnesy. Świetnie sprawdzi się dla osoby z napiętym grafikiem lub jako tabela obowiązków dla całej rodziny, w której każdy  będzie odznaczał wykonane przez siebie zadanie. Dodatkowa zaleta? Uniwersalne plansze w formie tabeli, listy lub niedatowanego kalendarza nie zużywają się i posłużą nam znacznie dłużej, niż papierowy kalendarz.

PLANER MAGNETYCZNY NA LODÓWKĘ

PLANER ŚCIENNY

Habit tracker

Planujesz rozpocząć regularną naukę języka? Chciałbyś zacząć regulować swój rytm snu? Habit tracker działa dwutorowo – jednocześnie pozwala dostrzec schemat naszych zachowań, jak i pomóc wdrożyć plan działania. Dzięki śledzeniu nawyków możemy nauczyć się regularności i dyscypliny. W Internecie znajdziecie mnóstwo gotowych arkuszy lub poradników, które pomogą rozpocząć tę przygodę. Metoda Habit trackera jest czasochłonna i wymaga codziennego zaangażowania, ale dzięki cierpliwości możemy odnieść sukces.

PLANER NAWYKÓW

Bullet journal

Rewolucyjna metoda planowania z pomocą dziennika punktowego zachwyciła cały świat. Bullet journal cieszy się ogromna popularnością na Instagramie i Pintereście. Nie ma w tym nic dziwnego – sumiennie prowadzony dziennik nawyków i obowiązków jest w stanie pomóc zapanować nad nawet najbardziej intensywnym i wypełnionym zadaniami czasem, a niektóre gotowe bullet journale to prawdziwe dzieła sztuki. Wybór jest ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego estetyce i potrzebom. A jeżeli wolicie najpierw wypróbować tę technikę bez kupowania specjalnych narzędzi – stwórzcie swój własny bullet journal. Wystarczy do tego jedynie zwykły zeszyt i długopis!

PLANER TYGODNIOWY

Organizer z wymiennymi wkładami

Organizer z wymiennymi wkładami to doskonały wybór dla osób lubiących dobry design i personalizację. Można uzupełnić go samodzielnie wybranymi wkładami i przekładkami, jak i własnoręcznie ozdobić za pomocą naklejek i dodatków. Do wyboru mamy strony klasyczne i suchościeralne, koło życia, kalendarz miesiączkowy, planer fitness, zdrowia, wyjazdów, czy budżetu, listy sprzątania lub filmów i seriali do obejrzenia. W odróżnieniu do gotowych kalendarzy i planerów organizer z wymiennymi wkładami zawiera tylko takie treści, jakich potrzebujemy, dopasowane do naszego trybu życia.

ORGANIZER

Aplikacja

Jeżeli nie przepadacie za ręcznym tworzeniem list i planów lub niechętnie nosicie przy sobie dodatkowe przedmioty, skorzystajcie z tego, co oferuje Wasz telefon. Wybór mobilnych programów do planowania czasu jest naprawdę szeroki – pośród nich znajdziemy aplikacje o zróżnicowanych funkcjach i wyglądzie, płatne i darmowe, w angielskiej lub polskiej wersji językowej. Jestem pewna, że każdemu uda się znaleźć coś dla siebie!

RABBIT

FABULOUS

DONE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *