Porady

6 SZTUCZEK NA ŁATWE I BEZPIECZNE ZAKUPY ON-LINE

Jak nie stracić głowy podczas szału wyprzedaży i kupić tylko to, co jest nam potrzebne i to w najlepszej cenie? Oczywiście przez Internet! Zakupy on-line są wygodniejsze od tradycyjnych pod wieloma względami. Można je zrobić o dowolnej porze, nie ruszając się z domu. Szybko, łatwo i bezpiecznie – pod warunkiem, że znacie kilka sprytnych sposobów. 

JAK TO LECIAŁO?

Korzystanie z wyszukiwarki może sprawiać problem. Ile razy zastanawialiście się, jak opisać produkt, którego szukacie? Nowoczesne systemy samodzielnie filtrują wskazane frazy i finalnie mogą nas doprowadzić do upragnionego zakupu. Co zrobić w sytuacji, kiedy nie mamy pojęcia jak nazywa się to, czego szukamy? Najlepiej skorzystać z wyszukiwarki grafiki Google i wpisać wybrane określenie – znaleziony obraz może nas przekierować bezpośrednio do producenta lub sklepu.

SZUKAJ NAJNIŻSZEJ CENY

Ofertę sklepów internetowych warto porównać, by wybrać jak najniższą cenę za ten sam produkt. To główna przewaga nad sklepami stacjonarnymi. Nie trzeba chodzić od punku do punktu, wystarczy przejrzeć witryny oferujące interesującą nas rzecz lub skorzystać z wyszukiwarek takich jak ceneo.pl czy skapiec.pl.

EKSPRESOWA DOSTAWA

Sami możemy wpłynąć na szybsze dostarczenie przesyłki, podając do siebie dokładne dane kontaktowe. Większość sklepów proponuje nam większe rubryki, dzięki którym możemy jeszcze lepiej poprowadzić kuriera. Warto dodać cenną wskazówkę, jeżeli odnalezienie naszego domu sprawia problem nawet znajomym.

(NIE) BEZPIECZEŃSTWO

Podczas przesyłania swoich danych warto sprawdzić, czy nasze połączenie jest zaszyfrowane specjalnym protokołem. Oznacza to, że na górnym pasku z adresem strony powinna pojawić się ikona kłódki. Warto także zachować całą korespondencję mailową ze sprzedawcą, w przypadku ewentualnej reklamacji.

BEZ ODSTĘPSTW

Pamiętaj, że istnieją towary, które nie podlegają standardowemu prawu do zwrotu w ciągu 14 dni.
Po odpakowaniu z folii płyty lub filmu i umieszczeniu jej w nośniku nie możemy odstąpić od umowy. Jeżeli nagranie działa nieprawidłowo, pozostaje nam reklamacja. Podobnie w przypadku zamówień indywidualnych, np. personalizowanych nadruków na kubkach lub koszulkach. Sprzedaż wysyłkowa leków i wyrobów medycznych jest objęta tym samym prawem.

ENIGMA

Dobre i trwałe hasło jest kluczem do sukcesu. Dzięki temu chronimy nie tylko naszą prywatność, ale też portfel. Nie ma jednego, dobrego sposobu na stworzenie silnego hasła. Najważniejsze, aby nie składało się ze standardowych słów takich jak nasze imię i nazwisko czy data urodzenia. Pamiętajmy, aby nie dodawać popularnego ciągu liczb „123”. Używaj więc różnych kombinacji, stosuj znaki specjalne. Nigdy nie ustawiaj jednego hasła do wielu kont i nie zapisuj ich w przeglądarce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *