Porady

EKOLOGICZNA MODA DLA POCZĄTKUJĄCYCH, CZYLI 5 INTERNETOWYCH SECOND HANDÓW, KTÓRE WARTO ZNAĆ

Musicie wiedzieć, że przemysł odzieżowy to bezlitosna machina. Jak wynika z raportu przygotowanego przez organizację Ellen MacArthur, co sekundę na wysypisko lub do spalarni śmieci trafia ciężarówka wypełniona odzieżą. W większości odzieżą wyprodukowaną ze sztucznych materiałów, jakich jak akryl, nylon czy poliester, czyli pochodne ropy naftowej. A to oznacza, że ubrania te rozkładają się setki lat. W następstwie tego marnotrawstwa do oceanów trafiają miliony ton mikrowłókien – ich ilość odpowiada 50 miliardom plastikowych butelek!

Jak odwrócić ten koszmarny efekt szybkiej mody nastawionej na schemat kup-ubierz-wyrzuć? To proste, kupujcie ubrania odpowiedzialnie. Unikajcie sieciówek i kiepskiej jakości materiałów. Dbajcie o to, by ubrania służyły Wam jak najdłużej. Szukajcie ponadczasowych wzorów i korzystajcie z second handów tak często, jak się tylko da.

Specjalnie dla Was zebraliśmy adresy sklepów z używaną odzieżą w sieci, w których z łatwością znajdziecie modowe perełki z drugiej ręki. I to bez wychodzenia z domu!

HOPLA STORE

hoplastore.pl

Hopla to jedno z naszych ulubionych miejsc w Internecie z modą vintage. Znajdziecie tu unikatowe ubrania, buty i dodatki, często pochodzące z kolekcji marek premium. Przeglądając stronę natraficie na kaszmirowe swetry, jedwabne sukienki, wełniane płaszcze, skórzane buty i torebki. Ale trzeba się spieszyć. Większość rzeczy znika w mgnieniu oka. Nasza rada? Polubcie stronę Hopli na Facebooku, a będziecie na bieżąco informowani o dostawach.

DECOBAZAAR

decobazaar.com

Na stronie znajdziecie nie tylko rzeczy używane, ale i oryginalne ubrania oraz dodatki pochodzące od młodych projektantów i niszowych polskich artystów. Prawdziwa kopalnia pomysłów na prezenty.

SOMA VINTAGE 

somavintagestore.com

Jeśli kochacie szalenie modne obecnie ubrania w klimacie lat 80. i 90., to za żadne skarby nie możecie przeoczyć tej strony. Znajdziecie tu wyselekcjonowane egzemplarze dobrej jakości ubrań, które posłużą do stworzenia ciekawych stylizacji.

MISH MASH CLOTHING

mishmashclothing.pl

W Mish Mashu znajdziecie ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci o prostych krojach – idealne do budowania bazy garderoby. Każda rzecz jest dokładnie sfotografowana i opisana, a ceny bardzo przystępne. Wybór jest spory, bo dostawy odbywają się codziennie o godz. 20:00.

 

INSPIRED

inspired.sklep.pl

W tym internetowym second handzie znajdziecie nie tylko odzież używaną, ale i nową z metkami. Wszystkie rzeczy są w bardzo dobrym lub idealnym stanie. Nowe dostawy organizowane są we wtorki, czwartki i soboty o godz. 20:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *