Porady

DIY: 5 POMYSŁÓW NA NIEBANALNY UPOMINEK Z OKAZJI ŚLUBU

Wybieracie się tego lata na wesele i chcielibyście zaskoczyć parę młodą niebanalnym upominkiem? Poznajcie nasze pomysły na własnoręcznie zrobione drobiazgi, które dołączone do życzeń i prezentu z pewnością wywołają uśmiech na twarzach nowożeńców.   

BUKIET ZE ZDRAPKAMI

Bardzo często para młoda zaznacza na zaproszeniu, co chciałaby dostać zamiast kwiatów. Nic dziwnego – piękne bukiety cieszą oko, ale szybko więdną i pamięć po nich ulatuje. Ale nie w tym wypadku! Wplećcie w kwiaty zdrapki lub losy z loterii, pomocne w tym będą cienkie druciki, a zobaczycie ile emocji może dostarczyć z pozoru zwykła wiązanka. A już zwłaszcza, jeśli któryś z losów okaże się szczęśliwy!

KARTKA Z KALENDARZA

Ten upominek będzie mógł przypominać nowożeńcom o ich szczęśliwym dniu jeszcze długo po zaślubinach, wisząc na ścianie ich wspólnego mieszkania. Możecie zrobić go na dwa sposoby. Pierwszy, łatwiejszy, to wyrwanie kartki z kalendarza „zdzieraka” z datą ślubu i oprawienie go w ramkę. Drugi, wymagający nieco więcej czasu i zabawy w programie graficznym, to zaprojektowanie własnej kartki z datą. Możecie na takiej kartce umieścić swoje własne życzenia czy motyw nawiązujący do pary młodej.

Przykładowy projekt kartki możecie ściągnąć tutaj.

KLAPS FILMOWY

Gotowi? Scena, akcja! Zaprzyjaźnieni przyszli nowożeńcy są filmowymi maniakami? Taki upominek z pewnością spodoba im się bardziej, niż zwykła kartka z życzeniami. Na klapsie filmowym zamieśćcie parę słów od siebie. To równocześnie świetny rekwizyt do wspólnych zdjęć z wesela. Do kupienia w sklepach z gadżetami imprezowymi.

DRZEWKO DO ZASADZENIA

Niebanalny i wzbudzający wzruszenie. Taki właśnie jest upominek w postaci drzewka, które para młoda będzie mogła przesadzić do swojego ogrodu. Nowożeńcy przez lata będą mogli obserwować, jak roślina rozkwita i dojrzewa, tak samo jak ich związek małżeński, którego może być symbolem. To też doskonała okazja do tego, aby każdego roku robić wspólne rodzinne zdjęcia na tle coraz większego drzewa.

WINO ZE SPERSONALIZOWANĄ ETYKIETĄ

Jeśli para młoda zaznaczyła na zaproszeniu ślubnym, że zamiast kwiatów woli dostać butelkę wina, możecie ich zaskoczyć własną etykietą. Taka etykieta nie jest trudna do zaprojektowania. Można na niej napisać, że jest to trunek do wspólnego celebrowania chwil jako mąż i żona lub w ciekawy sposób nawiązać do samych nowożeńców. Pomysłów jest całe mnóstwo! Etykietę drukujemy na samoprzylepnym papierze i naklejamy na butelkę wina. Tylko nie zapomnijcie zdjąć poprzedniej, oryginalnej etykiety. W tym celu wystarczy zanurzyć butelkę w wodzie. Gdy etykieta nasiąknie, zedrzecie ją szorstką stroną gąbki do mycia naczyń.

Przykładowy projekt etykiety pobierzecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *