Porady

DIY: DOMOWA PRACOWNIA T-SHIRTÓW

Chyba każdy z nas ma w szafie stare nudne T-shirty, których już nie nosi. Chcecie przerobić je na ścierki? Chwileczkę! Zobaczcie, jak dzięki kilku sztuczkom możecie dać im drugie życie. Stwórzcie razem z nami stylowe koszulki!   

ROCKOWA DUSZA

Zobaczcie, jak w kilka chwil klasyczny T-shirt może stać się stylową bluzką z rockowym zacięciem. Taką koszulkę z chęcią założycie na koncert czy piątkową imprezę. Wystarczą ostre nożyczki i dżety do odzieży, które z pewnością znajdziecie w każdej pasmanterii. Zacznijcie od wycięcia nożyczkami rękawów. Możecie pójść o krok dalej i stworzyć głębokie wycięcia po bokach, będą wyglądały bardzo zmysłowo, zwłaszcza w połączeniu z ozdobnym biustonoszem. Teraz czas na dżety – przytwierdźcie je przy dekolcie i jeśli chcecie, przy rękawach. Gotowe! Stary czarny T-shirt zyskał nowe, lepsze życie!

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                PIĘKNE PLECY

T-shirty z głębokim wycięciem z tyłu to hit od kilku sezonów. Jak uzyskać taki efekt? Nic prostszego! Złapcie nożyczki i zróbcie cięcie z tyłu koszulki na środku pleców, podążajcie od dołu ku górze, ale pozostawicie 3 centymetry przerwy pod kołnierzem. Następnie chwyćcie dolne rogi koszulki i zawiążcie je w supeł. Oryginalny T-shirt ze zmysłowym wycięciem gotowy!

KOLOROWA KIESZEŃ

Ten pomysł sprawdzi się, kiedy zapragniecie sprawić, by koszulka w stonowanych kolorach nabrała charakteru. Wytnijcie z innej koszulki lub skrawka materiału (im bardziej szalone kolory, tym lepiej) kształt kieszeni i przyszyjcie do T-shirtu zaginając krawędzie materiału do wewnątrz. Prawda, że sprytne?

 

HISZPAŃSKI DEKOLT

Zwykły biały T-shirt może stać się romantyczną bluzką za sprawą kilku cięć nożyczkami. Zanim przystąpicie do pracy, wymierzcie głębokość cięcia, by bluzka nie spadała z ramion. Jeśli chcecie, możecie dodatkowo wszyć gumkę przy dekolcie – wtedy będzie można opuścić T-shirt kilka centymetrów niżej, by odsłonić ramiona.

KALEJDOSKOP

Znudziły wam się jednokolorowe koszulki? Stwórzcie na nich kalejdoskop plamek za pomocą płynu z wybielaczem. Umieśćcie T-shirt w umywalce lub wannie, skropcie delikatne płynem w kilku miejscach i odczekajcie 5 minut. Po tym czasie na tkaninie widoczne będą rozmaite kształty, które udekorują bluzkę w finezyjne wzory. Zatem do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *