Porady

DIY: HALLOWEENOWE DEKORACJE

Dla tych, którym niestraszne są zabawy z nożyczkami i papierem, przedstawiamy kilka pomysłów na mroczne ozdoby do Waszych domów.

  1. DYNIOWA GIRLANDA

Do przygotowania dyniowej girlandy potrzebna będzie pomarańczowa bibułka, klej, nożyczki i trochę cierpliwości. Zacznijcie od kilkukrotnego złożenia kawałka bibuły w harmonijkę, aż do momentu, gdy uzyska on odpowiednią szerokość. Następnie odrysowujemy kształt dyni tak, by jego brzegi stykały się z obu stron zagiętej bibuły, a następnie wycinamy odrysowany kształt nożyczkami.

  1. TALERZYKI I KUBECZKI Z PIEKŁA RODEM

Zaopatrz się w dyniowo-pomarańczowe papierowe kubki i talerze oraz czarny marker. A teraz puść wodze fantazji! Namaluj na naczyniach najstraszniejsze miny, jakie tylko przychodzą Ci na myśl! Raz, dwa i gotowe!

  1. NIETOPERZE

Odrysuj na kartce szablon nietoperza, a następnie odbij go na czarnej, złożonej bibule. Wytnij kształty i ozdób gotowymi nietoperzami ściany, obrus i wszystko wokół.

  1. JACK-O’-LANTERN!

Kultowy symbol Halloween – latarnia z wydrążonej dyni, od lat straszy w Święto Duchów!

Dynię dowolnej wielkości dokładnie wydrążamy (Uwaga! Z jej wnętrza możesz zrobić zupę lub ciasto dyniowe, a pestki uprażyć!) Następnie wycinamy groźną minę, a do środka dyni wkładamy świecę.

Taki lampion niestety nie wytrzyma wielu dni, ale w noc halloweenową z pewnością stworzy klimatyczny nastrój.

  1. PAJĄKI!

Przygotuj tekturowy szablon pająka, a następnie wytnij z czarnego papieru całą gromadę! Przemarsz pająków po stole to koszmar niejednego z nas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *