Porady

DIY: WIELKANOCNE ZABAWY Z DZIEĆMI

Przedstawiamy Wam proste zabawy wielkanocne, które mogą stać się częścią przygotowań przedświątecznych i poznawania tradycji w te święta. Mogą być pretekstem, by odejść od stołu i spędzić czas z najbliższymi przy zabawach. Oto kilka naszych propozycji.

SZUKANIE JAJEK

Do tej zabawy warto się przygotować zawczasu — pochowaj w różnych miejscach domu (ogrodu) czekoladowe jajeczka (możesz je zastąpić plastikowymi). Do jajek wkładamy małe upominki lub puzzle ew. słodkości. Przygotuj również koszyczek do zbierania jaj. Dzieci przeszukują każde pomieszczenie domu lub ogrodu, by znaleźć ukryte skarby. Wygrywa ten, kto uzbiera najwięcej jaj. Nagrodą w konkursie będzie cała zawartość koszyczka każdego z dzieci.


PRZENOSZENIE JAJ

Do tej zabawy potrzebne będą gotowane na twardo jaja i łyżki drewniane do zupy. Podziel dzieci na dwie drużyny (dla każdej z nich zorganizuj osobne koszyczki). Zabawa polega na przeniesieniu jajka z jednego miejsca, do wyznaczonej mety. Urozmaiceniem może być slalom lub tor przeszkód, lub przenoszenie jajek z zamkniętymi oczami.

WALETKA

Inaczej wybitka. Różne są nazwy tej zabawy. Polega na stukaniu się ugotowanymi jajkami. Wygrywa ten, czyje jajko się nie rozbije lub ucierpi najmniej, podczas wszystkich potyczek przy Wielkanocnym stole.

DMUCHANIE W JAJKA

Do tej zabawy potrzebujemy lekkich jajek, mogą to być wydmuszki lub plastikowe. Jajko połóżcie na stole, na którym wykleicie drogę slalom, po której będzie turlało się dmuchane przez słomkę jajko. Próbujcie dotoczyć jajko, dmuchając (bez użycia rąk), na drugi brzeg, ale tak, żeby nie spadło ze stołu. Zabawę możemy również zmodyfikować, przyklejając kubki, do których będą wpadały nasz pisanki.


OZDOBNA GIRLANDA Z KRÓLIKÓW

Girlanda z króliczków to idealna ozdoba do salonu lub pokoju dziecięcego w Święta Wielkanocne. Do stworzenia tej ozdoby potrzebujesz szablonu króliczka, kolorowego papieru, sznurka, kleju, waty. Na początku wycinamy króliczki, żeby były równe najlepiej wydrukować szablon z Internetu. Następnie przyklejamy ogonki z waty na pupach królików. Gdy króliczki są już gotowe, przymocowujemy je na sznurku w miarę równych odstępach. Voila, tak to już wszystko możemy ustroić nasze mieszkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *