Porady

JAK DBAĆ O SIEBIE I GENEROWAĆ MNIEJ ŚMIECI

Od bardzo długiego czasu w mediach czy też w naszych rozmowach ze znajomymi pojawia się coraz częściej temat zanieczyszczenia Ziemi. Czujemy, że warto zmiany zacząć od siebie, przyjrzeć się swoim przyzwyczajeniom. Czas zacząć żyć bardziej eko i produkować mniej śmieci. Ale daleko nam do mycia zębów sodą oczyszczoną czy płukania włosów naparem z pokrzywy. Znaleźliśmy za to kilka naprawdę świetnych produktów, dzięki którym łatwo generować dużo mniej śmieci i nadal z przyjemnością dbać o zdrowie i urodę.

 

MASZYNKA DO GOLENIA NA LATA

Miliardy plastikowych maszynek do golenia trafiają co roku na wysypiska śmieci i rozkładają się setki lat. Nie musi tak być! Zakup porządnej metalowej maszynki do golenia to inwestycja na wiele, wiele lat. Łatwo ją poddać recyklingowi i wymienić ostrza, gdy się zużyją. No i przy tym maszynki te są dużo bardziej stylowe i wygodne w użyciu, niż zwykle plastikowe jednorazówki.

 

KUBECZEK, KTÓRY POKOCHASZ

Tak wiemy, kubeczki menstruacyjne na pierwszy rzut oka mogą nieco onieśmielać. Tymczasem jest to najbardziej higieniczna, a przy tym najbardziej przyjazna dla środowiska alternatywa dla podpasek i tamponów, których w ciągu życia zużywamy bardzo dużo, tworząc sporo nierecyklowalnych odpadów. Szybko przekonacie się, że są wygodne i bardzo praktyczne.

ZAPOMNIJ O PAŚCIE DO ZĘBÓW

Tabletki do mycia zębów, które są stworzone z naturalnych składników i aromatyzowane organicznym olejem, to przyjemny sposób na higienę jamy ustnej. Wystarczy włożyć pastylkę do ust, poczekać, aż zacznie się rozpuszczać, a następnie myć zęby za pomocą szczoteczki, tak jak zwykle. Produkt ten nie ma w składzie syntetycznych składników, takich jak fluorek sodu, SLS czy gliceryna i zapakowany jest w biodegradowalny szklany słoik. No i te smaki!

A CO ZE SZCZOTECZKĄ?

Była mowa o paście do zębów, a co ze szczoteczką? Przecież ona też jest plastikowa. Na szczęście w tym wypadku z pomocą przychodzą nam producenci szczoteczek z… bambusa! Są one wykonane z roślin pochodzących ze zrównoważonych organicznych upraw, a po zużyciu można zakopać je w lesie czy ogrodzie.

KĄPIEL BEZ WYRZUTÓW SUMIENIA

Czy w Waszej łazience królują mydła, żele pod prysznic i szampony w plastikowych butelkach? Tylko spójrzcie, ile śmieci regularnie generuje używanie takich produktów! Czas rozejrzeć się za naturalnymi kosmetykami w kostce. Są one dużo bardziej przyjazne dla środowiska ze względu na brak plastikowego opakowania i sztucznych składników w składzie. Bardzo przyjemnie się ich używa. I co więcej – są idealne na podróże, gdyż nie dotyczą ich limity w przewożeniu płynów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *