Porady

JAK UTRZYMAĆ PORZĄDEK W SZUFLADZIE?

Nie ma nic bardziej denerwującego, niż niekończące się wertowanie szuflady w poszukiwaniu wędzonej papryki – przecież przed chwilą tu była! Albo ciągłe poszukiwanie linijki, która z niewiadomych przyczyn, mimo że chowana cały czas w to samo miejsce, znika gdy jest najbardziej potrzebna. Jak temu zaradzić? Z pomocą przychodzi sprytna organizacja szuflady. Zobaczcie, jakie mam na to 2 proste sposoby.

Nic na to nie poradzę. Co roku wraz z pierwszymi oznakami jesieni czuję nieodpartą potrzebę uporządkowania swojego mieszkania. Kupuję nowe ozdoby i świece, organizuję garderobę wyjmując na wierzch ciepłe swetry i robię porządek we wszystkich szafkach i szufladach. W ten sposób nie tylko przygotowuję się na czas w roku, w którym więcej czasu spędzamy w domu, ale i skutecznie odganiam jesienną chandrę. Porządki działają na mnie uspokajająco.

Dziś chciałam się z Wami podzielić moim patentem na utrzymywanie porządku w szufladach. Pomocą służą specjalne podziałki, które dzielą przestrzeń na różne strefy.

Takie plastikowe przedziałki można kupić na portalach aukcyjnych lub w sklepach z akcesoriami gospodarstwa domowego. Można je dowolnie przecinać i łączyć, w zależności od potrzeb. Dzięki nim znacznie łatwiej zorganizować wnętrze szuflady, by każda rzecz miała swoje miejsce.

Z kolei do zapanowania nad wąską szufladą z przyprawami użyłam specjalnego pojemnika z przesuwanymi przedziałkami. Pojemnik swoją szerokością idealnie pasuje do mojej szuflady kargo. 

Każda z przegródek to inna kategoria przypraw. Natomiast opakowania przypraw opierają się o przesuwane przegródki, przez co znacznie łatwiej jest zapanować nad tym, aby przyprawy pozostawały na swoim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *