Porady

JESIENNE ZABAWY DIY

Spacer z dzieciakami kończy się kieszeniami pełnymi kasztanów, żołędzi i innych skarbów jesieni? Zobaczcie, jakie cuda można z nich stworzyć. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Wąż z kasztanów

Do wykonania węża będziecie potrzebowali około 10-15 kasztanów, samoprzylepnych oczu (można je kupić w pasmanterii lub sklepie z artykułami papierniczymi), nitki lub drucika oraz igły. Kasztany należy przedziurawić gwoździkiem na wylot, a następnie nawlekając je na drucik lub nitkę stworzyć gąsienicę, węża czy co tylko podpowie Wam wyobraźnia.

Ludziki

W tworzeniu kasztanowych ludzików bardzo pomocny będzie klej na gorąco. Dzięki niemu nasze dzieła będą się lepiej trzymały. Jest on też całkiem łatwy w użyciu, więc warto się w niego zaopatrzyć. Jeśli jednak nie posiadacie kleju na gorąco, możecie posiłkować się plasteliną lub taśmą dwustronną, która świetnie połączy ze sobą np. szyszkę z żołędziem. Dzieci będą zachwycone, bo postacie mogą posłużyć do stworzenia miniaturowego teatrzyku.
Obraz

Kolorowe liście, kwiaty, źdźbła trawy. To wszystko może nam posłużyć do stworzenia pięknego obrazu. Jak zrobić wiszący zielnik? Kwiaty i liście suszymy wkładając je do grubej książki czy zeszytu. Po około 4 dniach rośliny są już na tyle suche i sztywne, że możemy zabrać się do tworzenia kompozycji. Układamy jesienny bukiet na czarnym brystolu, a następnie przytwierdzamy go klejem. Możecie też zamiast brystolu użyć materiału, na przykład lnu, a kwiaty i liście przyszyć igłą. Następnie zamykamy wszystko w ramce lub antyramie. Gotowe! Nasze dzieło może zawisnąć na ścianie obok zdjęć z jesiennych spacerów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *