Porady

POMYSŁY DIY NA PIĘKNY BALKON

Balkon, nawet ten najmniejszy, może niedużym kosztem stać się zieloną oazą spokoju, gdzie chętnie odprężycie się po pracy. Potrzebujecie tylko kilku pomysłów na ozdoby, które z łatwością zrobicie sami.

Kolorowa girlanda

To najprostszy i najszybszy sposób na dekorację balkonu. Wystarczy zaopatrzyć się w kolorowy papier, sznurek i nożyczki. Girlandy wyglądają bardzo efektownie i pozwalają na wyróżnienie naszego balkonu spośród innych. Mogą stanowić świetną ozdobę podczas urodzin czy letnich imprez. Można ją zawiesić na karniszu lub pociągnąć sznury proporczyków tworząc kolorowe zadaszenie. Wykonanie girlandy jest dziecinnie proste, dlatego zachęcamy do zaangażowania w pracę najmłodszych domowników. Kształt pozostawiamy waszej fantazji – od klasycznych trójkątów rodem z parku rozrywki, po barwne motyle, liście i wstęgi cienkich pasków.

Rustykalna skrzynia

Na początek musimy zaopatrzyć się w białą farbę, kuwetę do farby i szeroki pędzel. Możemy użyć modnej farby kredowej, która sprawia, że drewno wygląda na bardziej wiekowe. Nasz kolejny krok to wyprawa do pobliskiego warzywniaka. Skrzynie często zalegają na zapleczu sklepów, czekając na odbiór. Drewno malujemy niedbale – pociągnięcia pędzlem powinny oddawać rustykalny charakter mebla. Skrzynia może służyć za kącik na zabawki pociechy lub miejsce do przechowywania narzędzi ogrodniczych. Jeżeli położymy na niej miękką poduszkę, zamieni się w wygodny puf dla gości przybyłych na lemoniadę.

Znaczniki do ziół

W naszych małych ogrodach stawiamy coraz częściej na hodowlę ziół. Bazylia, kolendra czy mięta stanowią doskonałe uzupełnienie obiadów i letnich drinków. Bazylia szybko chłonie wodę, zaś tymianek nie znosi częstego podlewania. Dobrze, aby każde zioło miało własną doniczkę ze specjalnie przystosowaną ziemią. Wybierając stanowisko dla naszych roślin pamiętajmy, aby nie było bezpośrednio nasłonecznione czy narażone na działanie wiatru. Jak oznaczyć nasze przyprawy? Wykorzystaliśmy w tym celu drewniane sztućce, które otrzymujemy za każdym razem w pobliskim barze zabierając jedzenie na wynos. Wodoodporny marker dopełni dzieła. ?

Makramowe donice

Słyszeliście już o najgorętszym trendzie w ogrodzie? Makrama, czyli nauka węzłów, to sztuka polegająca na wiązaniu jutowych i bawełnianych sznurów w fantazyjne wzory. Dzięki temu możemy stworzyć popularne „łapacze snów” czy jak w naszym przypadku solidne, wiszące donice. Postanowiliśmy wykonać najprostszy wariant, który składał się z 8 sznurków, każdy o długości co najmniej 2 metrów. Na sam początek zawiązujemy wspólny dla wszystkich sznurków supeł, który będzie podstawą donicy. Ważne, aby gliniana doniczka posiadała otwór do drenażu, przez który przewleczemy sznurki. Następnie tworzymy dwa, symetryczne supełki po obu stronach linek. Kolejno zawiązujemy supeł na każdym sznurze z osobna, aż do momentu stworzenia „siatki”.

Sznur lampionów

Czy można wyobrazić sobie bardziej nastrojowy, letni wieczór niż kieliszek wina na tarasie wśród blasku świec? Pomożemy Wam wyczarować ten klimat za pomocą niewielkich lampionów, które z łatwością stworzycie z dekoracyjnych słoików. Jeżeli nie mamy pod ręką podobnych, możemy sięgnąć po słoiki po przetworach czy koncentratach. Pamiętajcie, aby przymocować do nich metalowe rączki, dzięki którym zawiesimy lampion na sznurze. Możemy je znaleźć w sklepach z asortymentem AGD, na dziale z produktami do przetworów. Przewlekamy lampiony przez sznur, zabezpieczając każdy z nich supłem. Na koniec pozostaje tylko zapalić świece…

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *