Porady

WIELKANOCNE DIY

Przygotujcie z nami krok po kroku wielkanocne ozdoby, które wniosą do Waszego domu piękny klimat.

Pisanki w wersji modern

Ludowe motywy wracają do łask, ale równie dużą popularność zyskują minimalistyczne pisanki w klasycznych kolorach. Nadal barwimy je naturalnymi barwnikami – łupinami cebuli, kurkumą, sokiem z buraka czy mocną kawą. Warto zaopatrzyć się w markery (do pisania po szkle czy plastiku). Możemy je zakupić w sklepie plastycznym. Malujemy za ich pomocą dowolne wzory.

Trawiaste podstawki na jajka

To nasz ulubiony sposób last minute, kiedy właśnie przychodzą goście i okazuje się, że podstawki pod jajka zniknęły w gąszczu kuchennych naczyń. Wystarczy mieć pod ręką ozdobny papier w wiosennym kolorze. Wycinamy kilka pasków o szerokości 4 cm. Na górze wycinamy za pomocą nożyczek wzór trawy (nieregularne, wąskie trójkąty). Następnie owijamy paskiem nasze jajko i zaznaczamy miejsce, które zostanie zaklejone. Jednym słowem – sprawdzamy obwód brzuszka jajka. ? Podklejamy obie części papierowego paska taśmą dwustronną na wewnętrznej stronie. Teraz pora na jedzenie!

Wielkanocny stroik

Jedni plotą palmy wielkanocne (najwyższa liczy aż 36 metrów!), a inni wolą komponować wiosenne bukiety. Tym razem zachęcamy Was do przygotowania własnego stroika, który udekoruje stół w niedzielne śniadanie. Użyjemy w tym celu wszystkich sezonowych skarbów Matki Natury – bazi, gałązek drzew oraz pierwszych pączkujących krzewów. Mogą mieć nieregularne kształty, dzięki temu nasz stroik zyska wrażenie trójwymiarowości. Jeżeli zdecydujemy się na użycie żywych kwiatów (żonkili, tulipanów), musimy wcześniej zaopatrzyć się w gąbkę florystyczną. Na początek tworzymy kompozycję z najdłuższych gałęzi, następnie dodajemy te niższe. Na silnych fragmentach gałęzi zawieszamy wydmuszki lub styropianowe jajka, które są lekkie i nie przeważą stroika.

Ukryta rzeżucha

Ten pomysł zachwyca gości za każdym razem. Nie wymaga dużych nakładów pracy i jest niezwykle efektowną ozdobą stołu. Jeżeli w pewien poranek najdzie nas ochota na jajecznicę, nie wyrzucajmy skorupek od jaj. Postarajmy się nie uszkodzić całej powierzchni, staranie wypłuczmy pozostałości białka pod bieżącą wodą. Do przygotowania tej dekoracji potrzebujemy świeżej rzeżuchy, którą ostrożnie wkładamy do skorupek. I gotowe!

Rustykalny wieniec

To jeden z najbardziej pracochłonnych pomysłów na dekorację domu, jednak warto poświęcić odrobinę czasu na jego wykonanie. Do przygotowania potrzebujemy: gałęzi drzew, bazi, bukszpanu, drobnych ozdób wykonanych ze styropianu, kleju do plastiku, nożyczek oraz elastycznego drucika. Na sam początek tworzymy stabilny stelaż, do którego zamocujemy pozostałe elementy. Jako baza posłużą nam gałęzie oraz bazie. Przeplatamy je między sobą za pomocą drucika. Następnie wkładamy w wolne przestrzenie gałązki bukszpanu, przycinając je do odpowiedniej długości. Przyklejamy wedle uznania inne dekoracje. Wieniec możemy powiesić na drzwiach lub na ścianie za pomocą wstążki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *