Recenzje

5 SPRAWDZONYCH POMYSŁÓW NA ZABAWĘ Z DZIEĆMI W DOMU

Niskie temperatury, wcześnie zapadający zmrok, a często i przeziębienie lub inne choróbska. Nie da się ukryć, zimą więcej czasu spędzamy z dziećmi w domu, niż na świeżym powietrzu. Jednak czy zamknięci w czterech ścianach jesteśmy skazani na nudę? Nie, jeśli do wspólnie spędzanego czasu podejdziemy bardziej kreatywnie. Nie od dziś wiadomo, że do dobrej zabawy nie trzeba wymyślnych drogich zabawek, a tylko sporą dawkę wyobraźni. Zresztą zobaczcie sami!

Wyłączcie telewizor, tablet i smartfon. Poświęćcie dzieciakom swoją uwagę. Pomogą Wam w tym te wypróbowane przez nas zabawki.

POTWORY DO SZAFY

Ciekawa wersja memory, choć przeznaczona dla dzieciaków w wieku 8 lat +, spokojnie może stać się zabawą również dla nieco młodszych maluchów. Wszystko dzięki kilku wariantom gry, które można dostosować do umiejętności dziecka. Ale szybko zobaczycie, że ta zabawa wciągnie bez reszty wszystkich domowników, dorosłych również! Aby pokonać tytułowe potwory, gracze muszą ze sobą współpracować, znajdując każdemu potworowi parę w postaci dziecięcej zabawki, której się boi. Gdy gracz znajdzie parę, mówi głośno: „Uciekaj potworze do szafy” i umieszcza kartę z wizerunkiem potwora w szafie znajdującej się wewnątrz pudełka. Gracze odnoszą wspólne zwycięstwo jeśli uda im się zagonić wszystkie stwory do szafy. A ile w tym śmiechu!

ŚWIAT LITER

Ten zestaw stworzony przez CzuCzu to idealne wprowadzenie w świat liter dla każdego przedszkolaka. Dzięki niej dziecko wyćwiczy małą motorykę, znakomicie rozwinie wyobraźnię i logiczne myślenie. W zestawie znajdziecie 56 stron z obrazkami i literami oraz pisak suchościeralny za pomocą którego dzieciaki mogą uczyć się pisać, wodząc nim po kształcie litery. Każdą literę można zmazać gąbką i powtarzać pisanie niezliczoną ilość razy, aż do perfekcji.

NIESAMOWITE SZABLONY

Szablony z obrazkami, farbki, pędzle, wałek i całe mnóstwo wyobraźni. To wszystko, co potrzeba, by stworzyć niesamowite ilustracje do własnych opowieści. Może w formie komiksów? To przykład na to, że do świetnej zabawy nie trzeba skomplikowanych zabawek. Kolejne znakomite ćwiczenie manualne, które pobudzą kreatywność całej rodziny.

BUDUJEMY DOM

Inna zabawa, która nigdy nam się nie nudzi, to zabawkowy plac budowy. Żeby przygotować sobie pole do działania potrzebna nam korkowa podkładka, kolorowe kształty wycięte z tektury, pinezki i mały młotek. Z kształtów możemy tworzyć domy, samochody i inne konstrukcje, przytwierdzając je pinezkami do korkowego podłoża. Dla dzieci to godziny zabawy, dla nas chwila na napicie się gorącej kawy. 🙂

DREWNIANE KLOCKI

I na koniec klasyka, która od pokoleń gości w pokojach dzieci, czyli drewniane klocki. Szalenie kreatywne pole do popisu. Można z nich budować dom, robić konkurs na najwyższą wieżę, budować garaż dla resoraków czy zamek dla lalek, tworzyć tor przeszkód, mur i bazę. Prosta zabawka i milion pomysłów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *