Recenzje

PIĘKNE KSIĄŻKI EDUKACYJNE DLA DZIECI, KTÓRE MUSISZ POZNAĆ!

Jesteś rodzicem ciekawego świata przedszkolaka? Te książki bez dwóch zdań powinny znaleźć się w Waszej domowej biblioteczce. Są przepięknie ilustrowane, ciekawe, mądre i niesamowicie wciągające. Z przyjemnością będziecie je czytać razem z dzieciakami.

ROK W LESIE

Emilia Dziubak

„Rok w lesie” to przepiękna, pełna szczegółów ilustrowana opowieść ukazująca mieszkańców pewnego lasu z perspektywy dwunastu miesięcy. Dzieci, strona po stronie poznają zmiany, jakie wśród leśnych mieszkańców – dzików, wilków, mrówek czy borsuków – zachodzą podczas zmian pór roku, warunków pogodowych oraz w różnych porach dnia i nocy. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę na wiele, wiele godzin.

NIEZWYKŁE PRZYJAŹNIE. W ŚWIECIE ROŚLIN I ZWIERZĄT

Emilia Dziubak

Kolejna pozycja warta polecenia to równie pięknie ilustrowana książka Emilii Dziubak „Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt”. Autorka łączy opowieść o przyjaźni z ciekawostkami zaczerpniętymi z życia zwierząt i roślin. Dzieci mogą śledzić przygody kota Homera, który wyrusza w świat w poszukiwaniu prawdziwego przyjaciela. Na swojej drodze poznaje różne rodzaje przyjaźni – oparte na wzajemnej opiece, bezinteresowności, wierności i pełnym oddaniu. Nasz głównych bohater swoją cenną wiedzę zdobywa dzięki obserwacji różnych niezwykłych par – mrówek i mszyc, ryby podnawki i rekina, sikorki i drozda oraz wielu innych stworzeń.

MUZEUM ZWIERZĄT. ANIMALIUM

Jenny Broom

Pamiętacie stare zoologiczne ryciny wiszące na ścianach klasy biologicznej? Animalium to ponad 100 całostronicowych ilustracji w stylu takich właśnie rycin, na których poznajemy ciekawostki na temat najbardziej niezwykłych zwierząt z różnych zakątków świata. Znajdziecie tu okazy pradawne i współczesne, olbrzymie i maleńkie, groźne i bezbronne. Łącznie ponad 160 gatunków. To ogromne bogactwo wiedzy na temat zwierząt i środowiska naturalnego. Dla każdego, w każdym wieku!

PSZCZOŁY

Piotr Socha

W naszym zestawieniu nie mogło naturalnie zabraknąć zabawnej, ale i niesamowicie interesującej książki pt. „Pszczoły”. Najmłodsi dowiedzą się z niej, jak wiele zawdzięczamy tym małym owadom. Czego możemy się od nich nauczyć. A także, czym grozi ich wyginięcie. Wydanie składa się na 30 misternie skomponowanych plansz z kolorowymi ilustracjami. Zobaczcie sami!

MAPY

Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Ta naszpikowana ciekawostkami książka zabierze Was w niesamowitą podróż, w której wspólnie z dziećmi odkryjecie najciekawsze zakątki świata, od Meksyku po Australię. Od Grenlandii po Atlantyk. Łącznie aż 51 ogromnych map z ilustracjami i ciekawymi szczegółami na temat 42 krajów na 6 kontynentach.

 

2 thoughts on “PIĘKNE KSIĄŻKI EDUKACYJNE DLA DZIECI, KTÓRE MUSISZ POZNAĆ!”

  1. Balbina

    Piękne zdjęcia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *