Recenzje

10 PRZEŚMIESZNYCH FILMÓW NA ZŁY HUMOR

Umówmy się, każdy z nas ma raz na jakiś czas gorszy dzień, kiedy wszystko jest źle i na „nie”. Zamiast skupiać się na negatywnych emocjach, lepiej zróbcie sobie regenerujący wieczór. Jak? Zaopatrzcie się w coś dobrego do jedzenia i picia, weźcie ciepłe poduszki i koce, a następnie włącznie film, który skutecznie poprawi Wam nastrój. Przedstawiamy listę 10 pewniaków, które idealnie sprawdzą się w tej sytuacji.

„DEADPOOL”   

To ekranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvela, w którym Wade Wilson (genialna rola Ryana Reynoldsa) były agent służb specjalnych, a obecnie najemnik, zostaje poddany nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Wyposażony w nowe zdolności i czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie.

„GOŚCIE, GOŚCIE”

O rety, ale Francuzi robią dobre komedie! Niezbitym dowodem na to jest film „Goście, goście” z 1993 roku. Rycerz Godefroy de Papincourt (w tej roli Jean Reno) i jego giermek w wyniku pomyłki czarnoksiężnika zostają przeniesieni z 1122 roku do XX wieku. Jak się okazuje, czeka tu na nich mnóstwo przezabawnych przygód.

„WE’RE THE MILLERS”

Diler Dave wpada w poważne tarapaty, kiedy zostaje okradziony z towaru i pieniędzy należących do jego bossa. W ramach zadośćuczynienia musi przeszmuglować przez granicę z Meksykiem dużą dawkę narkotyków. Wpada więc na pomysł, że przewiezie ją w kamperze. Aby uwiarygodnić przekręt organizuje wymyśloną rodzinę.

„DZIENNIK BRIDGET JONES 3”

Stało się! Panna Jones (Renee Zellweger) w końcu wygrywa walkę o wymarzoną sylwetkę, staje się bardziej pewna siebie i zachodzi w upragnioną ciążę! Ale żeby nie było za łatwo – nie ma pojęcia, który z dwóch mężczyzn, z którymi się umawiała jest ojcem dziecka. Amerykański milioner-matematyk Jack Qwant (Patrick Dempsey) czy powściągliwy Mark Darcy (Colin Firth)? Po drodze do rozwiązania czeka tyle niespodzianek, że popłaczecie się ze śmiechu!

„MAŁA MISS”

Zdeterminowani rodzice 7-letniej Olive wyruszają w daleką podróż starym busem, by ich córka zdobyła wymarzony tytuł miss w konkursie piękności dla dzieci.  Tym sposobem cała rodzina bierze udział w niesamowicie zabawnej podróży.

„DZIKIE HISTORIE”

Ta ociekająca czarnym humorem komedia, którego producentem jest Pedro Almodovar, to najpopularniejszy film w historii argentyńskiego kina. Był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Nic dziwnego! Twórcy przedstawiają tu naprawdę dzikie historie, w których na co dzień spokojnym ludziom – niedocenianemu muzykowi, biznesmenowi, pannie młodej, znanemu milionerowi, kelnerce oraz specjaliście od materiałów wybuchowych puszczają nerwy. Majstersztyk!

 

„KAŻDY CHCE BYĆ WŁOCHEM”

Załamany z powodu nieudanego związku Jake od lat stara się odzyskać swoją byłą dziewczynę. Wciąż nie może o niej zapomnieć, mimo, że ta ma już męża i tróję dzieci. Przyjaciele Jake’a, nie mogąc patrzeć na jego cierpienia, postanawiają zorganizować mu randkę w ciemno z pewną oszałamiającą Włoszką. Cały problem polega na tym, że chcąc zwiększyć szanse u atrakcyjnej kobiety, Jake postanawia udawać imigranta z Italii.

„CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ”

Klasyk polskiej komedii! Młody skrzypek Kuba (Maciej Stuhr), w wyniku splotu wyjątkowo niekorzystnych okoliczności, trafia w sam środek gangsterskich porachunków. Jest przypadkowym świadkiem mafijnej strzelaniny, podczas której ginie walizka pełna pieniędzy. Wszystko wskazuje na to, że to Kuba stoi za jej zniknięciem, dlatego gangsterzy Fred (Cezary Pazura), Grucha (Mirosław Zbrojewicz) i Bolec (Michał Milowicz) ruszają jego tropem.

„ZA JAKIE GRZECHY DOBRY BOŻE”

To jedna z naszych ulubionych komedii, która tylko potwierdza, że Francuzi znają się na ich tworzeniu jak mało kto! Konserwatywni Claude i Marie ciężko znoszą małżeństwa swoich trzech córek z mężczyznami wyznającymi odmienne religie. Jedna z nich wychodzi za Araba, druga za Żyda, trzecia zaś za Chińczyka. Kiedy czwarta, najmłodsza córka oświadcza, że planuje ślub z katolikiem, rodzice nabierają nadziei, że spełni się ich marzenie o wydaniu córki za prawdziwego Francuza. Nie są świadomi, że jej wybranek pochodzi z Afryki. W tym filmie śmiejemy się z wszystkiego – od religii przez poglądy polityczne do kultury. Genialne!

„I TAK CIĘ KOCHAM”

To świeża, błyskotliwa i nieoczywista komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Obdarzony kapitalnym poczuciem humoru Pakistańczyk Kumail (Kumail Nanjiani) zakochuje się w nowoczesnej dziewczynie Emily (Zoe Kazan). Problem w tym, że konserwatywna rodzina mężczyzny, która ma już konkretne plany co do jego małżeństwa, nie akceptuje tej miłości. W filmie poruszany jest problem związków międzykulturowych i pokazuje pełną przeszkód walkę o miłość. To niesamowite, ale ta historia wydarzyła się naprawdę!

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *