Recenzje

5 CIEKAWYCH FILMÓW ROMANTYCZNYCH NA WALENTYNKI

Tegoroczne walentynki będą z pewnością dla wielu z nas inne niż zwykle. Wszystko wskazuje na to, że o kolacji w restauracji, czy o wyjściu do kina nie ma co marzyć. Naszym zdaniem jednak nie ma nic wspanialszego w ten wieczór niż kanapa, wino, smaczne przekąski i dobry film. Pomysły na pyszne co nieco znajdziecie tu ,a poniżej listę ciekawych filmów o miłości, które spodobają się zarówno jej, jak i jemu.  

TO WŁAŚNIE ŻYCIE

Pięknie opowiedziany i wzruszający do głębi obraz Dana Fogelmana o esencji życia i jego kruchości. Film składa się z kilku nowel. Poznajemy w nich pary i rodziny z różnych pokoleń i kontynentów, których połączył jeden tragiczny wypadek. Niespodziewane konsekwencje tego wydarzenia są jak efekt motyla. Możemy zadawać sobie pytanie, „co by było gdyby”, lecz nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak potoczy się nasz los i jaki wpływ na niego będą mieli otaczający nas ludzie. Cudowny pretekst, by zatrzymać się na chwilę i pomyśleć, co w naszym życiu jest naprawdę ważne.

TULIPANOWA GORĄCZKA

Brawurowy film kostiumowy, który przypadnie do gustu także męskiej części widowni. Mamy wiek XVII, mroczny Amsterdam i zakazaną miłość, która rozpala zmysły i spala wszystko wokół. Wychowana w sierocińcu młoda i piękna Sophia zostaje wydana za mąż za majętnego, dużo starszego kupca Corneliusa. Ten dumny ze swojej małżonki postanawia wynająć artystę, który stworzy ich wspólny portret. Nie spostrzega, że pomiędzy jego ukochaną a młodym malarzem rodzi się silne uczucie. Kochankowie obmyślają plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie.

W DOMU INNEGO

Akcja rozgrywa się w zrujnowanym po wojnie Hamburgu. To tu w środku mroźnej zimy przybywa piękna Rachael, by dołączyć do swojego męża Lewisa, brytyjskiego pułkownika zajmującego się odbudową miasta. Małżonkowie zajmują okazały dom niemieckiego wdowca. Ku wielkiemu zaskoczeniu kobiety okazuje się, że mąż pozwolił poprzedniemu właścicielowi pozostać w domostwie. Od tej chwili mają dzielić wspólną przestrzeń z nim i jego nastoletnią córką. Rachael na wskutek doświadczeń wojennych żywi głęboką nienawiść do Niemca. Z czasem jednak wrogość ustępuje miejsca namiętności.

PEŁNIA ŻYCIA

Przygotujcie chusteczki, bo ten oparty na faktach film to prawdziwy wyciskacz łez. Główny bohater Robin to przystojny, błyskotliwy i pełen życia młody mężczyzna, stojący na progu życiowego sukcesu. Ma wspaniałą i piękną żonę, która jest w ciąży. Aż trudno uwierzyć, że to idealne życie przekreśla jedna diagnoza brzmiąca jak wyrok. Robin na wskutek polio zostaje sparaliżowany od szyi w dół i przykuty do łóżka. Lekarze  nie dają mu szans na wyzdrowienie. Jak w takiej sytuacji znaleźć siłę by dalej żyć? Mimo ogromnych ograniczeń, dzięki wsparciu żony i przyjaciół, Robinowi udaje się znaleźć siłę do walki. Podróżuje po świecie, prowadzi bogate życie towarzyskie i cieszy się każdą chwilą, stając się jednocześnie inspiracją dla milionów ludzi.  

FOODIE LOVE

Tak wiemy, miały być propozycje filmów. Ale dla „Foodie Love” zrobimy mały wyjątek. To rozpalający zmysły, kameralny hiszpański miniserial o kobiecie i mężczyźnie po przejściach, którzy umawiają się na randkę dzięki aplikacji dla miłośników jedzenia. Z rozkoszą śledzimy ich kolejne spotkania i rozmowy, będąc światkami ostrożnego rozkwitania wyjątkowej relacji. Zakochacie się w tych postaciach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *