Recenzje

5 FILMÓW, KTÓRE IDEALNIE WPROWADZAJĄ W WAKACYJNY KLIMAT

Chcecie jeszcze bardziej poczuć wakacyjny klimat? Te filmy Wam w tym pomogą. Zwłaszcza, jeśli należycie do grona osób, dla których nie ma nic lepszego niż rozsiąść się na kanapie lub w hamaku i podziwiać piękne obrazy. Poniżej znajdziecie produkcje, które najlepiej oddają wakacyjny stan. Wybierzcie coś dla siebie.

Szef (Chef, reżyseria Jon Favreau, 2014)

Smaczna i śmieszna komedia ze świetną obsadą i muzyką w tle. Przyjemna ścieżka dźwiękowa w wykonaniu Rona Judkinsa i Toma Myersa sama w sobie może stać się Waszą „wakacyjną nutą”. „Szef” łączy w sobie kino kulinarne z kinem drogi. Główny bohater – Carl, przeżywa kryzys zawodowy i zostaje zwolniony z restauracji. Kupuje więc food trucka, układa menu z kubańską kanapką w roli głównej i wyrusza wraz z synem w trasę promocyjną po Stanach. Zwiedzają, jedzą, gotują i cieszą się życiem. Czego chcieć więcej do szczęścia?

Źródło: www.filmweb.pl/film/Szef-2014-600964/photos/492204

Basen (Swimming Pool, reżyseria François Ozon, 2003)

Basen to przede wszystkim niesamowity klimat. Thriller znakomicie wprowadza w letnią wakacyjną ospałość. Unoszący się w powietrzu erotyzm oraz nieodparte wrażenie, że za chwilę coś się wydarzy, to przywołująca dreszcze przysłowiowa cisza przed burzą. Na ekranie oglądamy zmysłową i młodą Julie (Ludivine Sagnier) oraz dojrzałą Sarah (Charlotte Rampling), które spotykają się w gorącej Prowansji w domu z tytułowym basenem w tle. To film o spotkaniu młodości z dojrzałością. Młodość ta ma wiele zalet, bo inspiruje dojrzałość. Julie staje się bowiem dla Sarah obiektem, który wzbudza najpierw niechęć, a potem ciekawość, ale jest także bodźcem do pracy w tworzeniu nowej książki. Diametralnie różne osobowości zaczynają zbliżać się do siebie, dzięki temu każda z nich czegoś się o sobie nauczy.

Źródło: www.filmweb.pl/Basen/photos/241942

Rzymskie wakacje (Roman Holiday, reżyseria William Wyler,1953)

Nagrodzona trzema Oscarami komedia romantyczna z Audrey Hepburn w roli głównej to historia księżniczki Anny, która znudzona życiem pełnym sztywnych reguł postanawia uciec i spędzić incognito jeden dzień w Rzymie. Podczas tej wizyty ucieka od sztabu służących jej ludzi i po raz pierwszy jest wolna. Spaceruje nocą po mieście i cieszy się życiem, a na jej drodze pojawia się pewien przystojniak. To dziennikarz Joe Bradley (Gregory Peck), który, jak się okazuje, zna jej prawdziwą tożsamość. A przecież w wakacjach o to właśnie chodzi, żeby choć na chwilę zapomnieć o codzienności, oderwać się od problemów i obowiązków.

Źródło: www.filmweb.pl/film/Rzymskie+wakacje-1953-9308/photos/270609

Tamte dni, tamte noce (Call me by your name, reżyseria Luka Guadagnino 2017)

Słoneczne lato 1983. Północne Włochy, gdzieś w okolicach Bergamo. Elio, muzycznie uzdolniony nastolatek, spędza wakacje z rodzicami w ich wspaniałej, malowniczo położonej posiadłości, do której jego ojciec zaprasza swojego doktoranta Oliviera. Czas płynie leniwie na czytaniu książek, słuchaniu muzyki i piciu wina, a między mężczyznami powoli rodzi się przyjaźń, która później przeradza się w fascynację. To film, który pod pretekstem wakacyjnego romansu, ukazuje przed nami zaskakującą naturę pożądania.

Źródło: www.filmweb.pl/film/Tamte+dni%2C+tamte+noce-2017-779394/photos/742576

Dirty Dancing 2 (Dirty Dancing: Havana Nights), reżyseria Guy Ferland, 2004)

Akcja drugiej części filmu dzieje się tym razem na Kubie i nie jest kontynuacją wielkiego filmowego przeboju z 1987 roku. Opowiada o odkrywaniu przez młodą kobietę miłości, namiętności i niezależności. Film ten polubicie za muzykę w latynoskim i afro-kubańskim stylu, za gorący klimat, zmysłowy taniec i oczywiście wątek wakacyjnego, nastoletniego romansu, który kończy się zmysłowym tańcem w La Rosa Negra.

Źródło: www.filmweb.pl/film/Dirty+Dancing+2-2004-99503/photos/197247