Recenzje

5 NIEZAWODNYCH KSIĄŻEK NA POPRAWĘ SAMOPOCZUCIA

Nie potrzeba badań amerykańskich naukowców, aby uwierzyć, że radosne usposobienie pozwala nam przenosić góry i pokonywać słabości. Z tej okazji przygotowaliśmy pełną uśmiechu, domową bibliotekę, która rozpędzi czarne myśli. ?

Duchowe życie zwierząt – Peter Wohlleben

To kolejna książka Petera Wohllebena, która przybliża nam świat natury. Okazuje się, że nasi „bracia mniejsi” podobnie jak my zakochują się, smucą i bywają zawstydzeni. „Duchowe życie zwierząt” to pasjonująca opowieść o życiu i zwyczajach zwierząt, poparta wieloma dowodami naukowymi. Autor przyjmuje postawę obserwatora, który bacznie przygląda się zachowaniu mieszkańców lasów i jezior. Uderzające podobieństwo między głównym bohaterem a czytelnikiem staje się balsamem dla duszy. Gwarantujemy, że po lekturze inaczej spojrzymy na naszych pupili, którzy pocieszają nas merdającymi ogonami.

Bóg w wielkim mieście – Katarzyna Olubińska

Choć tytuł może wydawać się znamienny, książka trafi również do tych, którzy „są na bakier” z religią. Jak znaleźć Boga w Warszawie? Katarzyna Olubińska, dziennikarka TVN szuka go w bohaterach swoich wywiadów, którzy zwątpili w swoim życiu nie jeden raz. W obliczu wielkiego miasta, które pędzi bez wytchnienia za pracą, doznaniami i sukcesem – wszyscy jesteśmy tak samo mali i samotni. To tytuł, do którego warto wracać w gorszych chwilach. Przepiękne fotografie i grafiki sprawiają wrażenie osobistego pamiętnika autorki.

Blaski Życia – Katarzyna Miller

Felietony Katarzyny Miller cieszą się ogromną popularnością. Publikują je popularne czasopisma psychologiczne i kobiece. Psychoterapeutka z ponad trzydziestoletnim stażem pracy przedstawia w swojej publikacji historie pacjentów, z którymi spotykała się w trakcie terapii. Opierając się na ich doświadczeniach, pomaga stawić czoło najrozmaitszym lękom, które niepokoją ludzką naturę. Wbrew pozorom „Blaski Życia” udowadniają, że to właśnie jego cienie budują naszą wewnętrzną siłę i odwagę. Radosne usposobienie rudowłosej autorki jest zaraźliwe! Po lekturze polecamy przyjrzeć się wystąpieniom motywacyjnym Miller, które bez trudu znajdziecie w sieci.

Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość – Ks. Jan Kaczkowski & Piotr Żyłka

Piekielnie inteligentny ksiądz. Ksiądz Jan Kaczkowski lubił nazywać się „onkocelebrytą”, czyli osobą słynącą głównie z choroby nowotworowej. Jeśli uświadomimy sobie, że książka jest zapisem rozmowy z osobą, która lada moment pożegna się ze swoim życiem, spojrzymy na niezwykłą mądrość, jaka wyłania się z każdego zdania. Kontrowersyjne sprawy nie stanowiły dla księdza tematów tabu. Wywiad-rzeka porusza wiele fundamentalnych problemów, z którymi boryka się każdy z nas, niezależnie od statusu czy poglądów. Nie będzie nam dane usłyszeć więcej zabawnych komentarzy najpopularniejszego polskiego duchownego, jednak dzięki takim dziełom możemy sięgnąć po jego rady każdego dnia.

Pax – Sara Pennypacker

Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Książka dla dzieci – tych małych i dużych. Peter po śmierci swojej ukochanej matki znajduje w lesie małego liska. Oboje stają się najlepszymi przyjaciółmi, na dobre i na złe. Wkrótce rozpoczyna się okrutna wojna, która rozdziela towarzyszy. Peter staje przed życiowym dylematem. To historia opowiedziana lisim i ludzkim głosem. Mały człowiek walczy z zakazami, aby odnaleźć bratnią duszę. A udomowione zwierzę na nowo uczy się życia wśród dzikiej natury. „Pax” to współczesny „Mały Książę”, w świecie targanym okrucieństwem i wojną. Jeżeli kiedykolwiek stracimy nadzieję, nie bójmy się powrócić do tej pięknej historii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *