Recenzje

5 NOWYCH SERIALI, KTÓRE WARTO OBEJRZEĆ TEJ JESIENI

Nadchodzi jesień – ulubiona pora roku wszystkich serialomaniaków! To teraz nowe tytuły i sezony pojawiają się jak grzyby po deszczu. Na które produkcje warto zwrócić uwagę? Przedstawiamy subiektywną listę 5 godnych uwagi nowości.

 „WARIAT”

W jednym z najnowszych seriali Netflixa już sama obsada robi wrażenie. Na ekranach zobaczymy bowiem Emmę Stone i Jonaha Hilla. Wcielają się oni w rolę Annie Landsberg i Owena Milgrima, dwojga nieznajomych, którzy biorą udział w tajemniczym badaniu farmaceutycznym. Wszystko dlatego, że Annie cierpi z powodu nieudanych relacji z matką i siostrą. Z kolei Owen zmaga się z domniemaną schizofrenią. Eksperymenty, w których wezmą udział, przenoszą ich do świata własnych fantazji, który okazuje się o wiele bardziej niebezpieczny, niż przypuszczali. Zapowiada się ciekawie!

“OSTRE PRZEDMIOTY”

Na naszej liście seriali do obejrzenia znalazła się również świeżutka produkcja HBO. Ostre przedmioty to opowieść o młodej dziennikarce, granej przez Amy Adams, która wraca do swojej rodzinnej miejscowości, żeby napisać artykuł o morderstwie dwóch dziewczynek. Przy okazji śledztwa, za pośrednictwem wywołujących gęsią skórkę retrospektyw, poznajemy skrawki tajemniczej przeszłości Amy.

„ROJST”

W naszym zestawieniu nie zabrakło polskich akcentów. Na zlecenie Showmax powstał ociekający gęstym klimatem miniserial Rojst, którego akcja toczy się w latach 80. pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym mieście dochodzi do podwójnego morderstwa. Ginie młoda prostytutka i miejscowy działacz partii komunistycznej. W tym samym czasie para nastolatków popełnia samobójstwo. O tej zawiłej i dziwnej sprawie ma napisać doświadczony dziennikarz Witold Wanycz (grany przez Andrzeja Seweryna). Jednak w tym samym czasie młody redaktor Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), syn wysoko postawionego działacza partyjnego rozpoczyna dziennikarskie śledztwo na własny rachunek. Domyśla się, że morderstwo prostytutki i działacza partyjnego jest czymś więcej niż tym, co podały do opinii publicznej milicja i prokuratura. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać.

„PUŁAPKA”

Ciekawie zapowiada się również produkowany przez stację TVN serial „Pułapka” z genialną Agatą Kuleszą i Leszkiem Lichotą w rolach głównych. Pisarka, Olga Sawicka, zmaga się z traumatycznymi przeżyciami po śmierci męża, przez co nie może przystąpić do pracy nad kolejną powieścią. Szukając inspiracji, trafia na reportaż telewizyjny dotyczący zaginięcia jednej z podopiecznych domu dziecka. Zaintrygowana tematem postanawia odwiedzić placówkę i pod pretekstem spotkania autorskiego dowiedzieć się czegoś więcej. W zbieraniu informacji pomaga jej zaprzyjaźniona policjantka Justyna. W ten sposób Sawicka trafia w sam środek zagadki kryminalnej, która okazuje się równie skomplikowana jak te, które opisywała w swych książkach.

Pułapka, nz: Agata Kulesza – Olga, Marianna Kowalewska – Ewa, Fot. Piotr Litwic/TVN

„THE FIRTS”

“The First”, nowy serial z Seanem Pennem w roli głównej, to obraz twórcy “House of Cards”, którego akcja rozgrywa w 2031 roku i opowiada o pierwszej próbie załogowego lotu na Marsa. Sean Penn wciela się w rolę Toma Haggerty’ego, astronauty dowodzącego wyprawą. U jego boku zagrała Natascha McElhone jako Liz Ingram, wizjonerska szefowa firmy Vista, która finansuje ekspedycję. Serial miał już swoją premierę w USA, nie możemy się doczekać, kiedy będzie dostępny w Polsce.

1 thought on “5 NOWYCH SERIALI, KTÓRE WARTO OBEJRZEĆ TEJ JESIENI”

  1. Emil

    NIestety nie dostępny w naszym pięknym kraju, jednak … Mayans MC – nowy serial telewizji FX. Spin-off Sons of Anarchy ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *