Recenzje

5 POMYSŁÓW NA AKTYWNY RELAKS NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni odpręża. A gdy do tego dodamy aktywną zabawę w dobrym towarzystwie, okaże się, że mamy przepis na idealne letnie popołudnie. Zobaczcie nasze ulubione pomysły na zabawę na podwórku i zainspirujcie się.

BOULE

Po raz pierwszy turniej gry w boule rozegrano prawie 100 lat temu. Mimo upływu czasu z roku na rok dyscyplina zyskuje na popularności. Mecze gry w kule rozgrywane są podczas popularnych igrzysk World’s Games. Gra doskonale rozwija koncentrację i skupienie. Pierwotna nazwa gry w boule – Pétanque, wywodzi się z prowansalskich słów ped tanco, oznaczających złączone stopy. Odwołuje się tym samym do pozycji zawodnika, który wykonuje rzut kulą. Najważniejszym atrybutem gracza jest najmniejsza kula – cochonnet, czyli prosiaczek. W Polsce szerzej używana jest nazwa świnka. Jedne z pierwszych kuli były wykonane z drewna i gwoździ. My proponujemy nieco lżejszą wersję, którą z łatwością zapakujemy do ogrodowej skrzyni. Do gry wystarczy odrobina wolnej przestrzeni i twardego podłoża, w postaci ścieżki lub asfaltu.

KRĘGLE

Nieodmiennie kojarzą się nam z amerykańskimi filmami familijnymi, w których cała rodzina ruszała na tor, aby oddać celne strzały w kierunku kręgli. Czy powstały w czasach współczesnych? Nic bardziej mylnego! Już w średniowieczu popularność kręgli w krajach anglosaskich była tak duża, że monarcha zakazał gry ze względu na słabnące zainteresowanie łucznictwem. To świetny trening zręczności
i celności. Przy wykonywaniu prawidłowych rzutów, które charakteryzują się doskonałą techniką chodu i chwytania kuli nasze mięśnie pracują równie intensywnie, jak podczas porannej gimnastyki. Szacuje się, że w ciągu godzinnej gry w kręgle zużywa się około 250kcal.

BADMINTON

Przenośny zestaw do badmintona zmieści się na każdym podwórku i nie zajmie zbyt wiele miejsca
w bagażniku, kiedy postanowimy wybrać się na piknik. Dzięki prostym łączeniom w kilka chwil rozłożymy go w dowolnym miejscu. Zestaw zawiera także rakiety i lotki. Profesjonalna lotka wykonana jest z 16 gęsich piór, pozyskiwanych ze skrzydła ptaków, dzięki którym uzyskuje swoją prawdziwą „lotność”. Już wiele tysięcy lat temu nasi przodkowie próbowali podobnej aktywności fizycznej. Jedyna różnica polegała na tym, że lotka była odbijana… nogami! Być może podopieczni trenera Nawałki powinni pomyśleć o podobnym treningu w trakcie mundialu?

FRISBEE

Ten niezidentyfikowany obiekt latający jest jedną z ukochanych zabaw wszystkich czworonogów. I nie tylko! Ultimate Frisbee to gra zespołowa, która łączy w sobie elementy wielu popularnych dyscyplin sportowych, takich jak koszykówka, siatkówka czy piłka nożna. To, co wyróżnia grę, to przede wszystkim brak obecności sędziów przez całe spotkanie. Zawodnicy postępują według zasady fair play i starają się chronić przeciwnika przed urazami. Na pomysł gry w Ultimate Frisbee wpadła grupa licealistów z Columbia High School w stanie New Jersey. Aby rozpocząć grę, wystarczy wyznaczyć dwie, kilkuosobowe drużyny oraz strefy punktowe. Drużyna, która rozpoczyna atak musi złapać frisbee w strefie przeciwnika, który skutecznie utrudnia to działanie. W trakcie gry należy jak najszybciej przekazać frisbee innemu zawodnikowi.

JOGA

Powitanie słońca? A może pies z głową w dół? Jeżeli na dźwięk tych słów nie ma Cię jeszcze na macie – pora zapoznać się z jogą! Ten rodzaj aktywności bywa nazywany balsamem na duszę. Dzięki odpowiedniej praktyce uczymy się prawidłowo oddychać, a nasze organy stają się lepiej ukrwione. Spokojny oddech wpływa zaś na nasze dobre samopoczucie. Uciekający autobus i plama na spodniach nie będą nam w stanie zepsuć dobrego humoru. Joga ma wiele odmian, dlatego każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Jeżeli nie mamy możliwości wypróbowania jogi pod okiem doświadczonego jogina, możemy rozpocząć ćwiczenia z filmami instruktażowymi, dostępnymi w internecie. Potrzebujemy tylko kawałka wolnej przestrzeni i wygodnej maty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *