Recenzje

7 CIEKAWYCH KSIĄŻEK DLA DZIECI, KTÓRE UCZĄ DBANIA O ŚRODOWISKO

W czasach, w jakich obecnie żyjemy, nauka dbania o środowisko jest jeszcze ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Warto rozmawiać z dziećmi o ekologii już od najmłodszych lat. A nie są to tematy łatwe. Dlatego przygotowaliśmy ranking bardzo ciekawych pozycji książkowych, które czytane wspólnie z dziećmi, pozwolą Wam przemycić wiele istotnych kwestii związanych z ochroną środowiska.

SIMPLE HAPPY KITCHEN
ILUSTROWANY PRZEWODNIK PO ROŚLINNYM STYLU ŻYCIA
Miki Mottes

Tej pozycji absolutnie nie może zabraknąć w Waszej biblioteczce! Ilustrator i gorliwy weganin Miki Mottes postanowił wykorzystać swoje doświadczenia w projektowaniu i grafice, aby pomóc innym zrozumieć zagadnienia kuchni roślinnej. Tak powstał rzeczowy i rzetelny, a jednocześnie przezabawny przewodnik pełen wciągających ilustracji, ciekawostek i informacji o bezmięsnej diecie. Przewodnikiem po tym świecie jest prażony migdał Pedro Almondovar. Z jego pomocą dzieci i dorośli dowiedzą się, jak sprawić by małymi krokami dążyć do zdrowszego i świadomego stylu życia, które jest lepsze dla zwierząt i środowiska. A każda kolorowa strona to ogromna dawka wiedzy i humoru. Uśmiejecie się do łez.


JAK BYĆ EKO
CZYLI WIERSZE O EKOLOGII
Urszula Kamińska

Kolejną książkową pozycją, którą Wam gorąco polecamy, to krótkie, humorystyczne wierszyki z kolorowymi rysunkami i zdjęciami. Uczą one dzieci i rodziców, jak być eko na co dzień. Dzięki niej poznacie najważniejsze zagadnienia związane z ekologią i dowiecie się, co może zrobić każdy z nas, aby przyczynić się do lepszego stanu planety. Znajdziecie tu zagadnienia związane z klimatem, powietrzem i wodą, energią, rolnictwem czy recyklingiem. To obowiązkowa pozycja dla całej rodziny.

AKADEMIA EKOLOGII
DBAM O ŚRODOWISKO
Kinga Macias

Jak skutecznie segregować śmieci? Skąd właściwie biorą się zanieczyszczenia powietrza? I jak wprowadzać zasady nowoczesnej ekologii w codzienne życie? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych pytań związanych z ochroną środowiska można poznać dzięki zabawie i rozwiązywaniu ćwiczeń z Eko-Skrzatem – bohaterem książki Akademia Ekologii. W środku znajdziecie kolorowanki, zagadki, naklejki i grę planszową.

GDZIEŚ DALEKO
BAJKA EKO
Izabela Skorupka

Pięknie zilustrowana przez Annę Gensler bajka opowiada o królestwie Zielencji, które zasypane przez stertę śmieci stoi o krok od katastrofy. A wszystko przez niezwykle kapryśną córkę króla, na której rozkaz naukowcy od lat zużywają surowce naturalne, niszczą ziemię, płoszą zwierzynę, wycinają lasy i zaśmiecają środowisko. W imię postępu i rozwoju cywilizacji doprowadzają królestwo do ruiny. Czas powiedzieć DOŚĆ. Ten, który zaprowadzi w królestwie ekologiczny ład i porządek, zdobędzie rękę córki króla. Jak na bajkę przystało, jest i bardzo ważny morał. Świetna książka do czytania dzieciom przed snem.


SPRĘŻYNEK NA TROPIE TAJEMNIC
Agnieszka Frączek

Sprężynek, największy przyjaciel i partner do rozmów Antosia, to postać którą chłopiec stworzył ze starej sprężyny znalezionej na dnie szuflady. Ludzik interesuje się ochroną środowiska i recyklingiem. Nasz mały bohater uczy, że warto segregować śmieci, zakręcać kran, wyłączać światło i częściej jeździć rowerem zamiast samochodem. A do sprzątania używać naturalnych środków własnej roboty.
Dodatkowym plusem, poza wartościowym przekazem, są cudowne ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej.  


BASIA I ŚMIECI
Zofia Stanecka i Marianna Oklejak

Dlaczego na świecie jest tyle śmieci? I co zrobić, żeby ten stan rzeczy zmienić? Czy naprawdę musimy używać tylu plastikowych torebek i słomek? Jak uratować wieloryby? Basia próbuje znaleźć odpowiedzi na te wszystkie ważne pytania. Do wspólnej eko-przygody dołączają rodzice i rodzeństwo rezolutnej dziewczynki.


TOSIA I ŻARÓWKA
Agata Loth-Ignaciuk

Pięknie ilustrowana krótka historyjka o dziewczynce, która bardzo lubi światło i o żarówce, która nie lubi się wypalać. Zwłaszcza, gdy nikogo nie ma w pokoju. Opowiastka dla najmłodszych dzieci, która uwrażliwia na tematy dbania o środowisko każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *