Blog

CO OGLĄDAM Z DZIECIAKAMI? MOJE TOP 5 ULUBIONYCH PROGRAMÓW EDUKACYJNYCH

W naszym domu programy edukacyjne dla dzieci są niekwestionowanym numerem jeden, jeśli chodzi o weekendową rozrywkę przed telewizorem. Oglądamy je całą rodziną, z wielkim zaciekawieniem dowiadując się mnóstwa interesujących rzeczy z przeróżnych dziedzin życia. Dzięki nim moje szkraby już nie raz zabłysnęły swoją wiedzą w szkole! 🙂 Poznajcie 5 tytułów, które gorąco polecam Wam obejrzeć od pierwszego do ostatniego odcinka. 

NELA MAŁA REPORTERKA, 2014

Długość odcinka: 15 min

Nela od piątego roku życia podróżuje po świecie i nagrywa reportaże ze swoich wypraw. Zwiedziła Machu Picchu, wulkany i gejzery w Boliwii, a nawet głaskała tygrysa w Tajlandii! Uwielbiamy wspólnie oglądać jej przygody. Nela przedstawia, jak żyją zwierzęta na Borneo – słoń karłowaty czy nosorożec sumatrzański. Właśnie dzięki niej już wiemy, po czym poznać zdenerwowanego węża mangrowego !

Źródło: @Nela Mała Reporterka, YouTube

BYŁO SOBIE ŻYCIE, 1986

Długość odcinka: 23 min

Niech Was nie zmyli rok 1986! Seria „Było sobie życie” to kultowy i wciąż bardzo aktualny cykl edukacyjnych bajek dla dzieci. Razem z nim moje maluchy uczą się, jak działają nasze komórki, serce i pozostałe organy. W pamięć szczególnie zapadł nam odcinek o zębach, okazał się bardzo pomocny w wieczornej higienie dzieciaków. Równie mocno polecam kolejne bajki z tej serii np. „Była sobie ziemia”.

źródło: @Netflix Polska, oficjalny kanał YouTube

GOFCIA I MOCHI, 2021

Długość odcinka: 27 min

O, ta pozycja to zdecydowanie mój faworyt! Michelle Obama, razem z dwiema pacynkami Gofcią i Mochi, odkrywają sekrety kuchni z różnych zakątków świata. Zachęcają przy tym do rodzinnego przygotowywania posiłków. Jest to serial idealny na sobotnie południe i wspólne gotowanie obiadu. Kto wie, może nawet Wasz niejadek polubi pomidora? A przy okazji, wiedzieliście, że pomidor jest owocem, bo to mięsista jagoda?  

źródło: @Netfilx Jr. YouTube

SPYTAJ MĄDROBOTY, 2016

Długość odcinka: 28 min

Mądroboty to bohaterowie, którzy szukają odpowiedzi na różne nurtujące nas pytania. Dlaczego zapada noc? Co się dzieje, gdy naciska się przycisk klawiatury? Dlaczego wszyscy powinniśmy myć zęby? Dzięki temu serialowi dzieci (i my rodzice też) bardzo szybko uczymy się o wielu interesujących sprawach związanych z życiem codziennym. A i jest przy tym też mnóstwo śmiechu!

źródło: @Netfilx Jr. YouTube

NASZA PLANETA, 2019

Długość odcinka: 50 min

Na koniec produkcja, którą koniecznie musicie poznać. Będziecie nią oczarowani! To prawdziwa uczta dla oczu i ogromna dawka wiedzy o naszej planecie i środowisku zwierząt. Wspaniałe ujęcia natury skonfrontowane są z niszczącym wpływem, jaki aktualnie wywiera na nią ludzkość. „Nasza planeta” nie jest bezpośrednio przeznaczona dla dzieci, ale gwarantuję, że spodoba się całej rodzince.

źródło: @Netflix Polska, oficjalny kanał YouTubeDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *