Recenzja

#MUST READ, czyli moja lista 5 poradników idealnych na wakacje!

Lato to okres, w którym nasze obroty zwalniają zarówno w pracy jak i w domu. A przynajmniej powinny. Pozwalam sobie wówczas na odpoczynek, rozluźnienie i skupiam się na byciu „tu i teraz”, ciesząc się każdą wolną chwilą i promieniami słońca. Dobrze już wiecie, że uwielbiam czytać, jednak w te wakacyjne miesiące czytanie sprawia mi jeszcze więcej przyjemności. Dlatego mam dziś dla Was 5 książek, które polecam z całego serca. Zabierzecie je ze sobą na plażę, piknikowy koc czy domowy balkon.

 „#LOVE. Jak kochać w XXI wieku” Olga Kamińska

Pierwsza pozycja w moim zestawieniu to współczesny i kompleksowy przewodnik po miłości. Doktor psychologii Olga Kamińska rozkłada na czynniki pierwsze dobrze nam znane motyle w brzuchu i przyśpieszone bicie serca. Przedstawia biologię i chemię stojącą za stanem zakochania, uzależnieniem od drugiej osoby, ale też poradzi jak radzić sobie ze złamanym serduchem. Książka to nie tylko teoria i dane oparte na badaniach, ale też analiza perypetii bohaterów z naszych ulubionych seriali Netflixa!

Źródło:www.swiatksiazki.pl

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalia de Barbaro

Jak odnaleźć siebie w kobiecym świecie powinności, nakazów i kulturowych oczekiwań? Natalia de Barbaro zabrała mnie w niesamowitą podróż w głąb siebie. To jeden z nielicznych poradników, który tak mocno mnie poruszył. Czasami ciepły i poetycki, a innym razem szczery do bólu. Czytając go, czujesz się zrozumiana. Ten tytuł to moje ostatnie odkrycie, które pomogło mi wsłuchać się w moje potrzeby i spojrzeć raz jeszcze na moje marzenia Dostępny jest także w formie audiobooka, który czyta wspaniała Maja Ostaszewska. 😊

Źródło:www.swiatksiazki.pl

„Klub 5 rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko” Robin Sharma

Uwielbiam spokojne poranki. Mam chwilę tylko dla siebie, ale nie ukrywam, że nie zawsze udaje mi się wstać razem ze słońcem. Dom, dzieci i praca nie ułatwiają tego zadania. Mimo to z książki Robina Sharmy wyciągnęłam garść motywacji, wiedzy i sposobów, jak rozpocząć dzień, by zwiększyć produktywność, wypracować dobre nawyki i odnaleźć spokój. Autor bestsellera „Mnich” w nowej publikacji opowiada o rozwijanych przez lata metodach produktywności, które doskonale sprawdziły się w życiu ludzi i firm odnoszących największe sukcesy w biznesie, np.: Microsoftu, NASA czy Nike,. Dołączysz do klubu?

Źródło:www.swiatksiazki.pl

„Równowaga. Jak ogarnąć dietę i odzyskać spokój” Agata Głyda

Jedzenie to przyjemność. Jednak żyjąc w kulturze diet, wciąż mamy niespokojną głowę: zdrowe i niezdrowe jedzenie, zakazy, wyrzuty sumienia, wieczne odchudzanie, detoksy oraz coraz to nowsze diety. Z Agatą Głydą nauczysz się być dla siebie życzliwą i popracujesz nad swoją relacją z jedzeniem. Poradnik odpowiada na pytania, skąd biorą się nasze problemy w tej płaszczyźnie i w jaki sposób możemy im zaradzić. Ogromnie ważny temat, o którym wciąż za mało mówimy, dlatego bardzo się cieszę, że ta książka wpadła w moje ręce.

O równowadze i zdrowym podejściu do odżywiania posłuchaj również w nowym podcaście „Wolność jedzenia” na Spotify!

Źródło:www.swiatksiazki.pl

„Travel Challenge” Agnieszka Grzelak

Po przeczytaniu „Travel Challenge” naprawdę chce się podróżować i przekraczać granice swojego komfortu! To zupełnie nietypowa książka podróżnicza. Składa się z dwóch części: niebieskiej, czyli dziennika, w którym mamy przestrzeń na notatki, zdjęcia i zbieranie pamiątek z wakacji;  żółtej – w niej znajdziemy masę zadań, które mają pomóc nam próbować nowych rzeczy i budować wspomnienia. Możesz zapomnieć o nudzie!

Z poradnika dowiesz się, jak podróżować świadomie i pełną parą!

Źródło:www.swiatksiazki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *