Recenzje

POLSCY MŁODZI ARTYŚCI MUZYCZNI, KTÓRYCH MOŻESZ NIE ZNAĆ – TERAZ TO ICH CZAS!

Zajrzyjcie do naszej playlisty ulubionych kawałków muzycznych ostatnich miesięcy i otulcie się przyjemnymi brzmieniami podczas jesiennych wieczorów.

LOT W KOSMOS Z MELĄ KOTELUK

Mela jest właścicielką jednego z najciekawszych i najbardziej charakterystycznych głosów na polskiej scenie muzycznej. Wibrujący, z lekko matową nutą, urozmaica przytulne wieczory pod kocem i w blasku świec. Artystka miesza w swojej twórczości rocka, delikatną elektronikę i pop. Ale na pierwszym planie każdej piosenki są mądre teksty, które celnie i szczerze opowiadają o otaczającym nas świecie i tym, co najważniejsze – życiu, śmierci, miłości, naturze.

W tym roku pojawił się czwarty już w karierze Koteluk album, tym razem nagrany wspólnie z kwartetem Kwadrofonik i pod patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego. „Astronomia poety. Baczyński” to interpretacja muzyczna wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Nie zastaniecie tu jednak wersów przepełnionych wojną i przerażeniem zastanej rzeczywistości. Przygotujcie się na teksty pełne nadziei i miłości, w których głos Meli rozbrzmiewa z siłą większą niż w kiedykolwiek wcześniejszej.

Zapraszamy Was do posłuchania naszym zdaniem najciekawszej, chociaż jednocześnie najdłuższej kompozycji na całej płycie:

RALPH KAMIŃSKI – TEN, KTÓRY PROWOKUJE

Jeden z najciekawszych wizerunków na rodzimej scenie muzycznej w połączeniu z niezwykłą ekspresją i głębokim, powodujący ciarki na skórze, głosem. Kamiński to objawienie muzyki alternatywnej w naszym kraju. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku swoimi albumami „Morze” i „Młodość” udowodnił, że jest znakomitym piosenkarzem, kompozytorem i autorem tekstów. 

Ralph wykonał też utwór na bardzo udanej płycie „Albo Inaczej 2”,  na którym młodzi wokaliści interpretowali klasyczne utwory polskiego hip-hopu. Kaminski zaśpiewał balladę „Chodź ze mną” na podstawie utworu Eldo. Posłuchajcie:  

ELEKTROCZNICZNY DUET BASS ASTRAL x IGO

Projekt Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Po tych doświadczeniach w 2015 roku stworzyli eksperyment, który zyskał fanów dzięki niespotykanemu dotąd połączeniu muzyki elektronicznej z elementami popu.

Duet ma na koncie dwa świetne krążki – „Discobolus” i „Orell”, a ich wyprzedające się w mig koncerty pełne są energicznego tańca i niesamowitych efektów świetlnych.

Już wiemy, że 12 lutego przyszłego roku wydana zostanie trzecia, długo zapowiadana płyta „Satellite”. Posłuchajcie singa z tego właśnie wydawnictwa:

HANIA RANI

Hanna Raniszewska skrywająca się pod pseudonimem Hania Rani to wykształcona pianistka, kompozytorka i wokalistka, która swoim debiutanckim solowym albumem „Esja” powaliła na kolana klasycznymi brzmieniami w nowoczesnym, niespotykanym dotąd wydaniu. W instrumentarium jej dzieł znajdziecie fortepian, smyczki, elektronikę i wokal.

Jej muzyka charakteryzująca się delikatnymi uderzeniami w klawisze to hipnotyzujące dźwięki, które przepełniają serce spokojem. Potrafią skutecznie uleczyć skołatane nerwy po ciężkim dniu i tworzą idealne tło do wieczornych medytacji.  

Tyle tytułem wstępu, a teraz posłuchajcie: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *