Porady

7 KSIĄŻEK DLA DZIECI, KTÓRE WARTO CZYTAĆ PRZED SNEM

Czas spędzony na czytanie dzieciom to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możemy podarować naszym pociechom. Dzięki temu maluchy zaspokajają swoje potrzeby emocjonalne, budują więź z rodzicami, uczą się poprawnego języka, ćwiczą pamięć i rozwijają wyobraźnię. Starajcie się robić to każdego dnia, przynajmniej po 20 minut! Poniżej nasze propozycje pięknych książek, które pokochają dzieci i ich rodzice.

MAŁY LEW

Wiek: 1-4

Książka w formie barwnej, trójwymiarowej rozkładanki przeprowadza dzieci przez fascynujący świat zwierząt żyjących w dżungli. Na każdej kolejnej stronie znajdziemy piękną ilustrację 3D i kolejne części opowieści o lwie i jego przyjaźni z Wielką Myszą.

AUTA. BAJKI 5 MINUT PRZED SNEM

Wiek: 3-5

To jedna z ulubionych pozycji chłopców! Dwanaście opowiadań z udziałem Zygzaka McQueena i jego przyjaciół pokaże Wam świat szalonych wyścigów samochodowych. Każde opowiadanie zostało stworzone tak, by jego głośna lektura zajęła tylko około pięciu minut, dlatego to idealna pozycja do czytania przed snem.

REKSIO WIELKA KSIĘGA PRZYGÓD

Wiek: 3-5

Pamiętacie Reksia z czasów swojego dzieciństwa? Dzieci nadal uwielbiają tego łaciatego pieska! Książka, którą Wam polecamy, to zbiór pogodnych, pozbawionych agresji i przemocy opowiadań, które uczą szacunku do zwierząt i nawiązywania przyjaźni. A przy okazji lektury wszyscy doskonale się bawią. Wyjątkowo duże litery ułatwiają czytanie zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

STO BAJEK

Wiek: 0-10

Chyba jeszcze nigdy zbiór najpopularniejszych wierszy Jana Brzechwy nie był tak pięknie wydany. Każdą bajkę ilustrują urocze, pełne szczegółów rysunki Ewy Podleś. Współczesna grafika połączona z ponadczasowymi tekstami i mistrzowskimi puentami sprawiają, że to obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego małego czytelnika.

PUCIO UCZY SIĘ MÓWIĆ. ZABAWY DŹWIĘKONAŚLADOWCZE DLA NAJMŁODSZYCH

Wiek: 2-3

Pucio to sympatyczny maluch, który towarzyszy dzieciom w nauce mowy. Koncentruje się przede wszystkim na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych i samogłoskach, które są używane już przez roczne dzieci. Prosta forma i piękne ilustracje sprawiają, że po tę pozycję sięga się z wielką przyjemnością.

W tej samej serii ukazały się również książki: „Wierszyki ćwiczących języki”, „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” oraz „Zeszytowy trening mowy”.

PRAKTYCZNY PAN

Wiek: 3-5

Kolejna pięknie wydana pozycja to opowieść o tym, jak ważne w życiu są drobne, pozornie błahe sprawy. To one dają nam radość. Główny bohater, pan praktyczny, nie tarza się po trawie, nie śmieje na cały głos i nie robi głupich min do lustra. Robi tylko rzeczy praktyczne. Ale czy jest szczęśliwy? Piękna lekcja dla małych i dużych czytelników.

LATO NA ULICY CZEREŚNIOWEJ

Wiek: 2-5

Każda strona tej książki to ilustracja przedstawiająca barwny, pełen postaci i szczegółów fragment miasta. I nie ma tu ani jednego słowa! To my wymyślamy własną opowieść, bo na ul. Czereśniowej zawsze tyle się dzieje! Sympatyczni bohaterowie oraz humor i pogodny klimat ulicy Czereśniowej oczarowały już tysiące najmłodszych czytelników na całym świecie. Wydane zostały także części z pozostałymi porami roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *