Blog

JAK MIŁO SPĘDZIĆ CZAS Z BABCIĄ I DZIADKIEM?

Dzień Babci i Dziadka już za kilka dni. Wielu z nas właśnie zabiera się do przeglądania Internetu w poszukiwaniu pomysłu na ciekawy prezent, który sprawi, że nasi dziadkowie poczują się naprawdę wyjątkowi i kochani. Moim zdaniem jednak, nic nie ucieszy ich tak jak wspólne chwile. Sprawdźcie jak miło spędzić czas z babcią i dziadkiem (nie tylko) z okazji ich święta.

WSPÓLNY WYPAD DO KINA

Wspólne wyjścia do kina to częsty sposób na wspólne spędzanie czasu z przyjaciółmi czy partnerami, jednak z dziadkami zazwyczaj spotykamy się w domowym zaciszu. 21 stycznia to zatem doskonała okazja, by przełamać rutynę i zaprosić dziadków na wspólny seans. Możemy wybrać klasyczny film familijny, który przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym osobom, albo poprosić dziadków, by sami wybrali tytuł, który interesuje ich najbardziej. Po seansie pójdźcie razem do kawiarni lub restauracji, by porozmawiać o swoich wrażeniach.

GRY PLANSZOWE PRZY ULUBIONEJ HERBACIE

Planszówki dostarczają długich godzin zabawy i są doskonałym sposobem na spędzanie czasu z bliskimi. Większość starszych osób uwielbia grać w gry, które pozwalają im ćwiczyć myślenie i umiejętności strategiczne. Wybierając grę, dostosujmy ją do wieku i zainteresowań naszych dziadków tak, by czas spędzony przy stole był dla nich prawdziwą przyjemnością.

Sprawdź moje propozycje gier planszowych dla całej rodziny

WYJĄTKOWA ROZMOWA

Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek do wspólnego uzupełniania z bliskimi. Wśród nich znajdziecie albumy do zapisywania wspomnień dla naszych babć i dziadków.

Zebrane w nich pytania pozwolą nam poznać ich na nowo. Mimo że dziadkowie są naszą najbliższą rodziną, często na co dzień nie mamy okazji, by porozmawiać o ich życiu i doświadczeniach. Nie wiemy jak wyglądało ich pierwsze spotkanie, nie mamy pojęcia o czym marzyli, gdy byli dziećmi,  kto był ich pierwszym idolem. Wspólne odpowiadanie na pytania bez wątpienia wzmocni Waszą więź, a wypełniony album stanie się Waszym największym rodzinnym skarbem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *