Blog

JAK PIĆ WIĘCEJ WODY? 5 PROSTYCH SPOSOBÓW

Skupiając się na codziennych sprawach i obowiązkach, łatwo zapomnieć o czymś tak prozaicznym jak picie wody. Zazwyczaj przypominamy sobie o tym dopiero wtedy, gdy odczuwamy już silne pragnienie – po dużym wysiłku czy podczas nieznośnego upału. Znacznie zdrowsze jest jednak systematyczne picie w ciągu całego dnia. Dzięki temu organizm będzie cały czas odpowiednio nawodniony. A jak wypracować w sobie ten nawyk? Oto 5 prostych sposobów:

WIELORAZOWA BUTELKA

Z pomocą przybywają wielorazowe butelki i bidony. Obecnie ich wybór jest naprawdę ogromny, a niektóre wzory wyglądają zachwycająco. Ja sama korzystam z takiej butelki, która ma wbudowany filtr. Dzięki temu mogę wlewać do niej wodę prosto z kranu i stale ją uzupełniać gdziekolwiek jestem. Bardzo ważne jest dla mnie również to, by butelka była szczelna oraz utrzymywała niską temperaturę wody. Tutaj najlepiej sprawdzą się butelki termiczne ze stali nierdzewnej.

SMAKOWE KAPSUŁI WATERDROP

Nie wszyscy lubią smak wody, a wiadomo, że regularne picie słodkich napojów nie należy do najlepszych pomysłów. Świetnym kompromisem jest dodawanie do wody smakowych i bezcukrowych (!) kapsułek Waterdrop. Są naturalne i tworzone wyłącznie na bazie naturalnych wyciągów z ziół i owoców. Wybór smaków potrafi przyprawić o zawrót głowy! Na początek polecam jednak standardowy zestaw próbny zawierający aż 18 różnych smaków.

DOMOWA LEMONIADA

Wodę smakową możemy przygotować oczywiście również samodzielnie. Przygotujcie sobie spory dzbanek z wodą z dodatkiem owoców czy ziół tak, by mieć go ciągle pod ręką – w lodówce lub na biurku. Tu sprawdzą się wszelkie owoce cytrusowe (cytryna, pomarańcza, grejpfrut), truskawki, brzoskwinie, a nawet plastry ogórka. Do tego liście mięty, bazylii lub kafiru i mamy doskonały napój rodem z eleganckiej restauracji!

PLANOWANIE

Sposób, z którego sama korzystałam zanim udało mi się wypracować w sobie nawyk to planowanie picia wody. Naprawdę skuteczne okazuje się założenie sobie stałego celu oraz notowanie liczby wypitych szklanek w ciągu całego dnia. Możliwości jest naprawdę wiele: możemy korzystać z notatnika w telefonie, kalendarza lub stworzyć sobie planer do zawieszenia w widocznym miejscu, na przykład na lodówce.

APLIKACJA HYDRO

Nareszcie udało mi się znaleźć idealną aplikację przypominającą o piciu wody, która spełnia wszystkie moje oczekiwania! Hydro jest prosta i intuicyjna. Po wprowadzeniu przez nas istotnych informacji takich jak masa ciała, wzrost oraz poziom codziennej aktywności, aplikacja sama wylicza nasze dzienne zapotrzebowanie na wodę i regularnie przypomina o jej przyjmowaniu. A dla fanów wykresów i statystyk, regularna analiza naszych nawyków.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *