Blog

JAK WYBRAĆ BIURKO DLA DZIECKA?

Zakup odpowiedniego biurka dla dziecka to nie lada wyzwanie. Wybór modeli biurek w najróżniejszych kategoriach cenowych jest bardzo bogaty. W sprzedaży znajdziemy zarówno te przeznaczone dla dzieci – kolorowe, regulowane, z mnóstwem przegródek i możliwością personalizacji, jak i te nieco bardziej uniwersalne, przypominające raczej klasyczny stół. Na które cechy biurka należy zatem zwracać szczególną uwagę? Przyjrzyjmy się temu o czym należy pamiętać, kupując biurko dla dziecka, tak by zapewnić mu komfortową i przede wszystkim zdrową przestrzeń do nauki i hobby.

Biurko to bardzo ważny mebel w pokoju naszego dziecka, przy którym z biegiem lat będzie spędzało coraz więcej czasu. To właśnie tam będzie odrabiało lekcje, korzystało z komputera i rozwijało swoje zainteresowania. Kupując biurko dla pierwszoklasisty powinniśmy przede wszystkim postawić na funkcjonalność i odpowiedni rozmiar. Biurko o wysokości 55 cm i blacie o wymiarach 50 x 60-75 cm to klasyczny wybór, odpowiadający potrzebom przeciętnego 7-latka (około 115 – 125 cm wzrostu). Podczas organizowania naszym pociechom miejsca do nauki, zwróćmy szczególną uwagę na ich komfort i odpowiednią postawę.

Wybór na lata

Biurka z regulowaną wysokością to ciekawa propozycja na lata. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym rosną jak na drożdżach i zmieniają się ich potrzeby, dlatego co kilka lat powinniśmy pomyśleć o wymianie mebli na takie, które pozwolą zachować dziecku poprawną sylwetkę podczas nauki. Świetnym rozwiązaniem, które pozwoli nam uniknąć tego zmartwienia, są meble „rosnące” wraz z jego właścicielem.

Najtańsze biurka z regulowaną wysokością to koszt około 800 zł, za te najdroższe zaś zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych. Do wyboru mamy zarówno modele manualne, jak i sterowane elektrycznie. Kupując biurko z myślą o kolejnych paru latach, wybierzmy modele bardziej uniwersalne – to co zachwyci 5-latka niekoniecznie przypadnie do gustu nastolatkowi.

biurko rosnące z dzieckiem

biurko z regulacją wysokości

biurko regulowane elektrycznie

biurko z regulacją blatu

Z myślą o najmłodszych

Oryginalne przestrzenie potrafią rozbudzić dziecięcą wyobraźnię. Wyjątkowe meble o ciekawych kształtach i kolorach, z pewnością zachwycą nasze pociechy. Tego typu rozwiązania mogą zachęcić dzieci do nauki i samodzielnego spędzania czasu w swoim pokoju. Jeżeli możecie pozwolić sobie na bardziej wyszukane propozycje (a przy tym często większy wydatek), postawcie na wyjątkowy design i dopasujcie wygląd biurka do gustu i zainteresowań swojego dziecka.

Biurko z Regulacja Wysokosci Estudi Kids

Biurko z Regulacja Wysokosci Estudi Kids, obrazek w galerii 1
źródło: www.sklum.com

Biurko Collorido z regulowaną wysokością blatu

źródło: www.centrumkrzesel.pl

Drewniany Parawan Biurko dla dzieci

źródło:www.ola4kids.pl

Uniwersalna prostota

Klasyka jest zawsze świetnym wyborem – dlatego tak jak w przypadku innych mebli, podczas zakupu biurka dziecięcego warto postawić na prostotę. Sięgnijmy po klasyczne i ponadczasowe meble wykonane z dobrej jakości materiałów, które doskonale wpasują się w każde wnętrze. Dodatkowo, kiedy nasze dzieciaki urosną i będą potrzebować nowego biurka, z pewnością bez problemu odstąpimy lub sprzedamy je innym rodzicom.

Biurko dla dziecka z IKEA

SUNDVIK Biurko dla dziecka, biały, 60x45 cm
źródło: www.ikea.com/pl

Biurko składane z drewna i stali

Biurko Skladane z Drewna i Stali Andra Style, obrazek w galerii 1
źródło: www.sklum.com/pl

Little Architect – Biurko dziecięce – ferm Living

źródło: mukaki.pl/pl/p/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *