Blog

MOJE ULUBIONE FILMY I SERIALE Z PYSZNYM JEDZENIEM W TLE

Kilka miesięcy temu pisałam Wam o moich ulubionych programach kulinarnych. Od tej pory minęło już sporo czasu, a na swoim koncie mam kolejne obejrzane pozycje, które chciałabym Wam polecić! Tym razem skupię się jednak na filmach i serialach fabularnych, w których jedzenie odgrywa jedną z najważniejszych ról.

FOODIE LOVE (2019 )

Ośmioodcinkowa opowieść o miłości odnalezionej w… aplikacji dla entuzjastów dobrego jedzenia. W każdym epizodzie randkujący bezimienni „ona” i „on” spotykają się ze sobą w innym miejscu i próbują razem nowych smaków. Razem z nimi odkrywamy najlepszy ramen na świecie, kosztujemy najpyszniejszych lodów w całym Rzymie i zaglądamy do restauracji pełnych niesamowitych smaków i zapachów (niestety żadna z nich nie istnieje naprawdę, a szkoda!). Oglądając ten serial miałam wrażenie, że sama mogę poczuć to, czego doświadczają główni bohaterowie. Uczta dla zmysłów i perełka dla osób lubiących niebanalne romanse! Zdecydowanie mój faworyt.

DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE (2016)

Grupa przyjaciół spotyka się na kolacji podczas której… Tego nie będę zdradzać, bo odkrywanie, o co tak naprawdę chodzi w tym filmie to prawdziwa frajda! Historia prawie w całości toczy się w kuchni i przy stole. Pokazuje jak istotnym elementem w życiu mogą być wspólne posiłki. Jak przystało na włoską produkcję, gospodarze serwują nam pastę z sosem pomidorowym, grissini i dobre wino. Wszystko to doprawione solidną dawką humoru na najwyższym poziomie!

SWEETBITTER (2018 )

Sweetbitter to kolejna, lekka propozycja plasująca się gdzieś na granicy komedii, romansu i melodramatu. Serial opowiada historię 22-letniej dziewczyny, która postanawia zacząć swoje życie zupełnie od nowa i przeprowadza się do Nowego Jorku. Jak to zwykle bywa, swojej pierwszej pracy szuka w gastronomii. Jednak mając zerowe doświadczenie zawodowe, zostaje zaproszona na dzień próbny do jednej z najlepszych restauracji w mieście! Ten z Was, kto kiedykolwiek miał szansę pracować w branży gastronomicznej doceni, jak wiele prawdy o relacjach pracowników udało się zawrzeć w tej 3-sezonowej opowieści. Nie brak tu również scen, w których wszyscy bohaterowie spotykają się na cotygodniowych, integracyjnych ucztach dla pracowników. Historia czasem słodka, czasem gorzka – do połknięcia w kilka wieczorów.

RODZINA SOPRANO (1999)

W tym telewizyjnym klasyku jedzenie powinno być wymienione w obsadzie tuż obok głównych bohaterów! Bohaterowie Rodziny Soprano, jak to prawdziwi Włosi, nie mogą żyć bez dobrego jedzenia i są z tego dumni. To dzięki temu serialowi dowiedziałam się jak zrobić najlepszy sos pomidorowy (tajemnica tkwi w odrobinie cukru i szczypcie cynamonu). O tym, co pojawiało się na stole bohaterów powstała nawet książka pod nazwą Książka kucharska rodziny Soprano! Nawet jeżeli tę pozycję macie już dawno za sobą, to polecam odświeżyć ją sobie właśnie pod tym kątem.

CZEKOLADA (2000)

Kolejny klasyk, tym razem dla fanów słodkości! Tego tytułu nie wymieniłabym raczej na liście najlepszych filmów, jakie widziałam w swoim życiu, ale mam do niego pewien sentyment. Zarówno w książce, jak i filmie o czekoladzie mówi się z niezwykłą czułością i zachwytem. Nie do końca wiemy, czy to jak silnie działa na bohaterów jest sprawą magią, czy wyjątkowego uzależniającego smaku. Po tym filmie ma się ochotę na pudełko czekoladek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *