Porady

ZABAWY Z DZIEĆMI BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

Jeśli tak jak my macie na domowym pokładzie młodych gniewnych i głowicie się, jakie wspólne aktywności wymyślić w czasach zamkniętych placów zabaw, mamy dla Was kilka sprawdzonych pomysłów.

WYŚCIGI GĄSIENIC

W tę zabawę może być zaangażowana cała rodzina. Najpierw każdy przygotowuje swojego „zawodnika” z kolorowego papieru. Wystarczy wyciąć podłużny kształt, a następnie poskładać go w harmonijkę. Możecie narysować swoim gąsienicom oczy, oczywiście uśmiechy i numery startowe. Teraz zadaniem każdego z graczy jest poruszanie gąsienicą poprzez dmuchanie w nią przez rurkę. Wygrywa ten, którego gąsienica przekroczy metę jako pierwsza.  

TOR PRZESZKÓD 

To, jak skomplikowany i długi będzie tor przeszkód, zależy wyłącznie od wyobraźni rodziców. No i może jeszcze od metrażu mieszkania. 😉 Zasada jest jedna – trzeba jak najszybciej pokonać całą trasę, bez dotykania stopą podłogi. Przeskoki, czołganie się, wspinanie po drabinkach czy rozwiązywanie zagadek. To wszystko wymaga sprawności i refleksu. Trzeba uważać – pomyłka skutkuje powrotem na start.

LABIRYNT

Stwórzcie za pomocą klocków specjalny labirynt, przez którzy przelatuje kulka. Zadaniem dziecka jest takie obracanie zestawem, by kulka przeszła od początku do końca labiryntu. Tu też liczy się czas. Możecie go odmierzać stoperem.

ZWIERZAKI CUDAKI 

Tym razem w ruch idą makarony spaghetti i chrupki kukurydziane. To z ich udziałem powstają przeróżne konstrukcje. Zwierzaki, budowle i co tylko podpowie wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *