Porady

6 POMYSŁÓW NA NIEBANALNY PREZENT Z OKAZJI KOMUNII

Głowisz się, co kupić dziecku na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej? Zapomnij o rowerze, tablecie czy innym banalnym prezencie! Przedstawiamy garść mniej komercyjnych i zarazem wyjątkowych prezentów komunijnych, które ucieszą dzieci i podbiją serca rodziców.

Portrait of cute little girl on white dress and wreath of first holy communion background thuja alley

POMÓŻ ROZWIJAĆ TALENT

W każdym dziecku drzemie pasja. Sęk w tym, żeby ją umiejętnie rozbudzić! Sprawdź, jakie zajęcia sprawiają dziecku najwięcej radości i wyszukaj odpowiedniego, przystosowanego do jego wieku kursu. Mogą być to lekcje gotowania, sztuk walki, gry na wybranym instrumencie, malowania czy fotografii, a nawet nauka języka obcego. Kto wie, być może zajęcia te będą wstępem do przyszłej kariery malucha? Postaraj się, żeby lekcje odbywały się możliwie blisko miejsca zamieszkania dziecka. Świetnie, jeśli wygospodarujesz także czas na to, żeby odwozić dziecko na zajęcia. Rodzice na pewno będą ci za to wdzięczni, gdy ich z tego odciążysz.

ZABIERZ NA NIEZAPOMNIANĄ PRZYGODĘ W PARKU ROZRYWKI

Taki prezent pozostanie w pamięci dziecka na długo! Rodzinny bilet do wybranego parku rozrywki to wstęp do niesamowitych przeżyć. Te największe w Polsce oferują rollercoastery, parki wodne i bajkowe krainy, w których dzieciaki mogą spotkać swoje ulubione postaci. Najlepiej sprawdzą się vouchery całodniowe, żeby można było szaleć bez żadnych ograniczeń. Ciekawą ofertę ma na przykład Energylandia w Zatorze.

PODARUJ MAGIĘ KINA BEZ OGRANICZEŃ

Ciekawym, niebanalnym i rozwijającym dziecięcą wyobraźnię prezentem z okazji komunii niewątpliwie będzie karta podarunkowa do kina. Jest to rodzaj abonamentu, który w ramach jednej opłaty umożliwia nielimitowaną liczbę bezpłatnych wejść na seanse przez cały rok. Kartę typu unlimited ma w swojej ofercie jedna z sieci kin. Dzięki niej dziecko zyska dostęp do wszystkich filmów familijnych i animacji z repertuaru. Dorosły, który będzie towarzyszył dziecku, może dokupić sobie jednorazowy bilet lub wyrobić własną roczną kartę. 

DAJ DOSTĘP DO SETEK KSIĄŻEK

Czytnik e-booków to prezent na lata. Dzięki niemu dziecko będzie mogło mieć w kieszeni setki książek, od szkolnych lektur po klasyczne baśnie i bestsellerowe serie. Co ważne, wyposażone w odpowiednie ekrany czytniki e-booków nie niszczą wzroku dziecka, jak na przykład tablety czy smartfony. Idealnym uzupełnieniem jest abonament w platformie Legimi, umożliwiający dostęp do pokaźnej biblioteki elektronicznych książek z podziałem na kategorie.

WYZWÓL CIEKAWOŚĆ ŚWIATA

Nauka przez zabawę to najlepsze, co może spotkać dziecko. Idealnym do tego miejscem jest Centrum Nauki Kopernik. Zabierz go w ramach prezentu do Warszawy i pozwól mu poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Czeka tu na niego sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. Laboratoria pozwalają na samodzielne eksperymentowanie, a wokół budynku znajduje się Park Odkrywców.

ZAPROŚ DO MUZYCZNEGO ŚWIATA

Jaki instrument będzie idealny na początek muzycznej przygody? Odpowiedź jest prosta: ukulele! Przypominający małą gitarę instrument jest lekki i posiada tylko cztery miękkie struny. Dzięki temu dziecko z łatwością będzie mogło przekładać palce i wydobywać z niego podstawowe dźwięki. Szybko nauczy się bawić swoimi ulubionymi melodiami i komponować własne utwory. Szykujcie się na piękny koncert! 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *