Blog

GRY DLA PAR NA WALENTYNKI

Walentynki to czas, kiedy chcę pokazać mojemu partnerowi, jak bardzo jest dla mnie ważny. W tym roku postanowiłam pójść o krok dalej niż zazwyczaj i znaleźć coś, co nie tylko umili nam wspólnie spędzony czas, ale również wzmocni naszą relację. I tak wpadłam na pomysł, aby odkryć świat gier planszowych dla dwojga. Przeglądając różne propozycje, znalazłam kilka perełek. Sprawdźcie moje ulubione gry dla par – w sam raz na Walentynki.

Dlaczego gry dla par to świetny pomysł (nie tylko) na Walentynki?

Gry planszowe dla par to nie tylko rozrywka, ale również okazja do pogłębiania wiedzy o naszym partnerze, rozmowy i śmiechu. Takie nieco luźniejsze podejście do trudnych tematów, dodatkowo w formie zabawy, pozwala na przełamanie codziennej rutyny, odkrywanie nowych aspektów osobowości partnera i budowanie wspólnych wspomnień. 

Co więcej, wspólna gra wymaga komunikacji i współpracy – fundamentów każdej silnej relacji. Spędzając czas na wspólnej zabawie, możemy znacznie lepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania drugiej osoby, nawet jeśli to „tylko” gra.

Polecane gry dla par – moje top wybory

Karty “rozmawiaj.MY Związki” 

Nie będę gołosłowna, jeśli powiem, że to wyjątkowa gra. Co ważne – została stworzona we współpracy z psychologami, a jej głównym celem jest poprawa komunikacji oraz zwiększenie bliskości między dwojgiem ludzi. Zachęca do głębokich rozmów i dzielenia się myślami, których na co dzień z jakichś powodów nie wyrażamy. Pozwala skupić się na partnerze TU i TERAZ. Dzięki grze takiej jak ta możemy nauszyć się słuchać (bez przerywania!).

Zadania w grze pomagają odkryć nowe, czasem zaskakujące strony partnera, nawet jeżeli jesteście ze sobą już wiele lat i wydaje się Wam, że znacie się “na wylot”! Poprzez słuchanie i otwartość na inny punkt widzenia, pary mogą lepiej zrozumieć siebie nawzajem. Daje to szansę na przypomnienie sobie, dlaczego jesteśmy razem! Grając w tę grę, ja i mój partner zrozumieliśmy, jak ważne jest, aby regularnie poświęcać czas na rozmowy, które pogłębiają naszą więź 🙂 

Więcej informacji o grze https://www.rozmawiaj.my/karty-dla-par

Gra dla par „Między nami” 

To kolejna gra, która wpadła mi w oko. Zaprasza do świata głębokich rozmów i wzajemnego odkrywania. Jej wyjątkowość polega na tym, że prowadzi przez 150 pytań podzielonych na 5 kategorii i dlatego staje się idealnym narzędziem do budowania zaufania i pogłębiania więzi.

Poprzez otwarte dzielenie się myślami i uczuciami, gra dla par „Między Nami” pomaga udoskonalić komunikację i wzmocnić zdrową relację. To nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim inwestycja we wspólną przyszłość. 

Więcej informacji o grze https://memogames.pl/product/miedzy-nami/

Gra planszowa „Znamy się?”

Wyjątkowa gra planszowa, która w najzabawniejszy z możliwych sposobów wystawi na próbę Waszą wiedzę o sobie nawzajem. I uwaga! Ta gra wymaga szczerości! Wyobraźcie sobie wieczór pełen śmiechu, gdy próbujecie zgadnąć nawyki, skojarzenia i tajne pragnienia swojego partnera. A do tego, każda karta to małe dzieło sztuki, dzięki niepowtarzalnym ilustracjom Andrzeja Mleczki. Gwarantuję, że uśmiech nie zejdzie z Waszych twarzy!

W tę grę możecie grać we dwoje lub z przyjaciółmi. Niezależnie od tego, czy stawiacie na intymność, czy grupową zabawę, „Znamy się” obiecuje niezapomniane chwile i… trochę zdrowej rywalizacji. Podstawowym celem jest dotarcie na metę w jak najkrótszym czasie, a także zebranie jak największej liczby żetonów Kupidyna. To właśnie dzięki nim możecie wykupić u partnera konkretne (być może skrywane) Wasze zachcianki. A nóż od dawna macie ochotę na drapanie po plecach…? 🙂 

Więcej informacji o grze https://mdrgry.com/pl/p/Znamy-Sie-towarzyska-gra-planszowa-z-rysunkami-Andrzeja-Mleczki/41

Gra „Ego Love” 

Ta gra to szansa, by sprawdzić, ile naprawdę wiemy o naszych drugich połówkach – i nie tylko! Wyobraźcie sobie sytuację, gdzie zadajecie pytanie typu „Jaki mam stosunek do gadżetów w sypialni?” Brzmi jak przepis na niezapomniany wieczór, prawda? 
W „Ego Love” każde pytanie to droga do śmiechu, zaskoczenia i… no właśnie, lepszego poznania się. Z 330 pytaniami na pokładzie i żetonami, które pomagają zagłębić się w intymne tajemnice, to gra, przy której nie da się nudzić. Oprócz tego, ta urocza szata graficzna – czy może być coś bardziej uroczego? 

Grając w tę grę planszową dla dwojga, ja i mój partner mieliśmy okazję porozmawiać o tematach, których na co dzień byśmy nie poruszyli. I nie ukrywam, dało nam to sporo śmiechu i oczywiście możliwość poznania się od nieco innej strony. 

Więcej informacji o grze: https://www.empik.com/zabawki/gry,3763,s?q=ego%20love/

Jak wybrać idealną grę dla siebie i swojego partnera?

Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco prosta – warto zastanowić się, co lubicie robić razem i jakie tematy Was interesują. Czy wolicie gry strategiczne, czy może te, które są oparte na dialogu? Czy szukacie czegoś, co pozwoli Wam lepiej się poznać, czy raczej czegoś, co dostarczy zdrowej rywalizacji? Wybór idealnej gry dla pary powinien być decyzją, która odpowiada obu stronom i sprawia, że obie osoby czują się ważne i zaangażowane.

Tworząc przegląd gier dla par na Walentynki towarzyszyła mi myśl, że chcę dać Wam coś, co będzie nie tylko świetnym prezentem, ale przede wszystkim sposobem na budowanie  bliskości. Niezależnie od tego, którą grę wybierzecie, najważniejsze jest, abyście spędzili ten czas razem, budując wspólne wspomnienia. 

Jeżeli szukacie więcej inspiracji na wspólne aktywności, polecam Wam mój wpis, w którym wybrałam 5 romantycznych filmów dla dwojga link. Wspólne oglądanie z pewnością wzbogaci Wasze Walentynki. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *