Porady

DIY: WŁASNORĘCZNE OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Czy Wasze cztery kąty są już udekorowane na święta? Jeśli nie, to dobrze trafiliście! Poduszki w choinkowy wzór, lampiony na świeczki, szklane kule ze śniegiem i pachnące zawieszki – to wszystko i wiele więcej zrobicie własnoręcznie z dziećmi przy dźwiękach kolęd. Zainspirujcie się naszymi pomysłami i stwórzcie domową fabrykę bożonarodzeniowych ozdób!

PODUSZKA ZE ŚWIĄTECZNYM WZOREM

Tworzenie świątecznych deseni na poduszkach to jeden z naszych ulubionych sposobów na udekorowanie salonu. Jeśli chcecie w ten sposób ozdobić swoją sofę lub fotel, zaopatrzcie się w jednobarwne poszewki na poduszki, poduszki w odpowiednim rozmiarze, farbę akrylową w kontrastowym do poszewki kolorze i foremki do ciastek w swoich ulubionych kształtach. A teraz przystępujemy do działania! Rozłóżcie poszewkę na płasko na stole. Za pomocą pędzelka nanieście grubszą warstwę farby na krawędzie foremki, a następnie odciśnijcie kształt foremki na poduszce, jak pieczątkę. Powtórzcie tę czynność kilka razy w różnych miejscach poszewki, by stworzyć powtarzający się wzór. Do tego celu możecie wykorzystać foremki w kształcie choinki, renifera, gwiazdki czy ciasteczkowego ludzika. Pełna dowolność! Tak przygotowana poszewka potrzebuje około 30 minut, by farba całkowicie wyschła. Po tym czasie obleczcie poduszkę. Gotowe!

PACHNĄCA ZAWIESZKA

Przy okazji zimowego spaceru rozejrzycie się dookoła, jakie elementy mogą posłużyć Wam na stworzenie pachnącej świętami zawieszki? Małe gałązki świerku albo kawałek jemioły? Koniecznie znajdźcie też długi patyk, który posłuży za trzon ozdoby. Wracając do domu wstąpcie jeszcze do sklepu po pomarańczę i laski cynamonu. Mamy wszystko? To działamy! Na początek pokrójcie pomarańczę na plasterki i ususzcie je na grzejniku. Zajmie to około doby. Z kawałów cynamonu i połowy drewnianej pałeczki do sushi stwórzcie kształt choinki. Ususzone plasterki pomarańczy, cynamonowe choinki i gałązki świerku zawieście przy pomocy wstążek i spinaczy na przygotowanym wcześniej kiju. Taką zawieszkę możecie powiesić na ścianie, w futrynie nad drzwiami lub nad stołem.

ŚWIĄTECZNY LAMPION

Zwykły szklany lampion na świeczki nabierze świątecznego sznytu, jeśli jego ścianki ozdobicie sztucznym śniegiem. Przed spryskaniem naklejcie kształt gwiazdki wyciętej z papieru. Gdy sztuczny śnieg lekko wyschnie, ostrożnie odklejcie gwiazdkę. Na koniec umieśćcie w lampionie świeczkę lub podgrzewacz i cieszcie się świąteczną atmosferą.

SŁOIK ZE ŚNIEGIEM

Do wykonania tej efektownej ozdoby potrzebujecie niewielkiej drewnianej podstawki – plasterka drewna, które z łatwością znajdziecie w markecie budowlanym. Do tego świąteczne figurki, u nas to jelonek i choinki, brokat oraz odpowiedniej wielkości słoik z zakrętką. Najpierw za pomocą kleju na gorąco przymocujcie figurki do drewnianej podstawki, a spód podstawki do wewnętrznej części nakrętki słoika. Do słoika wsypcie brokat, wlejcie wodę niemal do pełna, a na koniec zakręćcie słoik. Teraz odwróćcie naczynie do góry nogami i potrząśnijcie. W razie potrzeby można dodać więcej brokatu. Całość ozdóbcie wstążką.

GWIAZDKA

Do przygotowania pięcioramiennej gwiazdki potrzebujecie pięciu cienkich patyków, światełek na baterie oraz pięciu ozdobnych drucików. Ułóżcie patyki tak, by utworzyły kształt gwiazdy, a następnie przytwierdźcie do siebie ich końce. Gdy gwiazda jest już stabilna, zaplątajcie światełka wokół patyków i gotowe. Gwiazdę można powiesić w oknie.

Podobają Wam się nasze świąteczne pomysły? Koniecznie pochwalcie się swoimi patentami na stworzenie bożonarodzeniowej atmosfery na naszym Facebooku lub Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *