Porady

PREZENT NA DZIEŃ DZIECKA? ZRÓB GO SAM!

Przenieście się z nami do dziecięcego świata pełnego wyobraźni i beztroskiej zabawy. Tylko tu kartonowe przedmioty ożywają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

Piekarnik

To obowiązkowy punkt w pokoiku każdego małego kucharza. Do jego przygotowania potrzebujemy dużego kartonu oraz mniejszych części, z których stworzymy dodatkowe wyposażenie kartonowego AGD. Nie możemy zapomnieć o kurkach! Posłużą nam za nie nakrętki od ulubionych napojów. Warto zaopatrzyć się w klej do tektury, farby i nożyk do cięcia materiału. Na samym początku tworzymy podstawową formę – prostokąt. Następnie wycinamy potrzebne otwory (wnętrze piekarnika). Dekorujemy nasze dzieło farbami i kolorowymi nakrętkami. Piekarnik to wspaniała zabawa, ale i doskonała okazja do nauczenia dziecka bezpieczeństwa w kuchni.

Pizza

Mamma mia! Nie ma chyba na świecie żadnego malucha, który nie przepada za tym włoskim przysmakiem. Pizzę przygotujemy z łatwością w kilka chwil. Nasze pulchne ciasto to zasługa papierowego talerza z falowanymi brzegami. Malujemy je na żółty kolor, a środek dekorujemy czerwoną farbą przypominającą pomidorowy sos. Składniki pozostawiamy Waszej wyobraźni. My wycięliśmy z kolorowego brystolu pieczarki, pomidorki, salami i inne dodatki, bez których pizza nie wyglądałaby smakowicie. Nie mogliśmy zapomnieć o posiekanej cebulce!

Auto

Kartonowe pudełka potrafią zamienić się w niejedno motoryzacyjne dzieło sztuki. Karoserię nie do zdarcia zagwarantuje wysoki, gruby karton. Za pomocą nożyka wycinamy w nim niezbędne elementy: drzwi wejściowe, przednią szybę oraz klamkę. Tniemy trzy ścianki, dzięki czemu drzwi będą mogły się otwierać i pozostaną mobilne. Nasza deska rozdzielcza została udekorowana jak w piekarniku, plastikowymi nakrętkami. Auto nie pojedzie bez kierownicy i kół, dlatego postanowiliśmy stworzyć je z papierowych talerzyków. Na sam koniec malujemy na masce przednie światła. Wyzwanie dla bardziej kreatywnych rodziców? Klakson!

Parking

To nie tylko kreatywna zabawka, ale i organizer na wszystkie najpotrzebniejsze drobiazgi naszego dziecka. Oryginalny kształt „parkingu” wspiera prawidłowy rozwój integracji sensorycznej dziecka. Do przygotowania garażu potrzebujemy wielu rolek od papieru toaletowego. Ważne, aby przyciąć je do długości kartonu, który będzie stanowił trzon budynku. Rolki przyklejamy bocznymi ściankami za pomocą kleju. Na samej górze stworzyliśmy specjalne lądowisko dla helikopterów.

Telewizor

Przełączenie kanału w naszym kartonowym odbiorniku wymaga nie lada kreatywności! Telewizor to świetny pomysł na nietuzinkowe przedstawienia kukiełkowe lub pierwsze aktorskie kroki naszej pociechy. Możemy z całą rodziną wystąpić w programie przyrodniczym lub kulinarnym (pizza!). Nasz sprzęt występuje w prawdziwej wersji full HD. Karbowana strona tektury posłużyła za imitację głośnika. Z mniejszych części wycięliśmy pokrętło do regulacji i antenę. Pora nastroić się na wspólne oglądanie!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *