Recenzje

5 APLIKACJI, DZIĘKI KTÓRYM POKOCHASZ ĆWICZENIA W DOMU

Ćwiczenia w domu mają tę zaletę, że można je wykonywać, kiedy tylko ma się na nie ochotę. Nie trzeba dostosowywać planu dnia do grafiku klubu sportowego. Ani tracić czasu na dojazdy. Niepotrzebny nawet żaden karnet. I co ważne, nie trzeba narażać się na onieśmielające spojrzenia innych. Tak naprawdę ćwiczyć można nawet w piżamie!

Przedstawiamy 5 najciekawszych – naszym zdaniem – aplikacji, dzięki którym złapiesz świetną formę. I to nie wychodząc z domu! Wszystko, czego potrzebujesz to smartfon i dostęp do Internetu. Gotowi? Zaczynamy!

WORKOUT TRAINER

Pierwsza z aplikacji, którą możemy Wam z czystym sercem polecić, jest Workout Trainer. Od długiego czasu utrzymuje się ona na szczycie rankingu najlepszych programów z kategorii fitness i zdrowie. Uruchamiając ją  możecie poczuć się tak, jakbyście właśnie zaprosili do domu osobistego trenera fitness, który mówi (i pokazuje) Wam krok po kroku, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, oblicza sekundy do końca serii, a także wyznacza czas na przerwy. Macie do wyboru wiele rodzajów ćwiczeń i programów podzielonych na kategorie. Możecie też określić cel, który chcecie osiągnąć. Na przykład zrzucenie wagi czy zbudowanie masy mięśniowej. Aplikacja dostępna jest zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej.

JEFIT

Kolejna, świetna i zarazem darmowa aplikacja. Dzięki niej macie dostęp do 1300 ćwiczeń wraz z dokładnymi opisami i filmikami. Wszystko to jest podzielone na kategorie związane z częściami ciała – triceps, klatka piersiowa, brzuch, pośladki i tak dalej. To, co w niej lubimy najbardziej, to możliwość tworzenia własnego planu treningowego ze statystykami, które umożliwiają monitorowanie postępów. Można też dodawać zdjęcia swojej sylwetki i porównywać, jak się ona zmienia w trakcie realizowania programu treningowego. Jeśli macie ochotę, można porównywać online swoje osiągnięcia z innymi osobami używającymi aplikacji i motywować się w walce o świetną formę.

DIET BY ANN

Ani Lewandowskiej nikomu przedstawiać nie trzeba. Być może dlatego jej aplikacja jest tak popularna. Niestety dostęp do programu jest płatny. Przy zakupie mamy możliwość wyboru pomiędzy dostępem do samych ćwiczeń a dostępem do pakietu łączącego ćwiczenia z planem diety. Dostęp wykupywany jest na określony czas – miesiąc, dwa lub trzy. Do wyboru mamy 3 diety i 5 planów treningowych, w zależności od stopnia zaawansowania. Ćwiczenia można ściągać na pamięć urządzenia i ćwiczyć nawet bez dostępu do Internetu. Przy wykupieniu opcji z dietą, możemy cieszyć się wsparciem dietetyków online czy interaktywną listą zakupów.

DAILY YOGA

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również aplikacji dla miłośników jogi. Nawet w wersji bezpłatnej znajdziemy w niej mnóstwo świetnej jakości filmów instruktażowych. Jest przy tym bardzo intuicyjna w obsłudze. Mamy do wyboru ćwiczenia odpowiednie dla różnych partii ciała oraz programy treningowe. W wersji darmowej jest to program 12 dni z jogą dla początkujących. Co ciekawe, do dyspozycji są też specjalne playlisty z odpowiednią do ćwiczeń muzyką. Daily Yoga daje możliwość rejestracji indywidualnego konta i dołączenia do internetowej społeczności użytkowników aplikacji. Możemy tu dodawać znajomych i porównywać wyniki.

NIKE TRENING CLUB

Ściągając tę darmową aplikację mamy dostęp do ponad 100 treningów, przygotowanych przez trenerów i sportowców Nike. Są to klipy instruktażowe z dźwiękiem, dzięki którym z łatwością udoskonalicie technikę i zwiększycie efektywność swoich treningów. W aplikacji coś dla siebie znajdą osoby o różnych poziomach sprawności i wytrzymałości. Można w nim tworzyć własne zestawy ćwiczeń lub skorzystać z gotowego planu treningowego. Mamy do wyboru programy dla początkujących, chcących schudnąć czy tych, którzy wolą pracować nad wzmocnieniem ciała. Co ciekawe, aplikacja pozwala na wgranie swojej ulubionej muzyki, umożliwia wgląd do historii treningu i śledzenie postępów.

3 thoughts on “5 APLIKACJI, DZIĘKI KTÓRYM POKOCHASZ ĆWICZENIA W DOMU”

  1. Joga dla początkujących online

    Coraz więcej ludzi korzysta z aplikacji w smartfonie, szczególnie do wsparcia ćwiczeń. Dla mnie przydatne są aplikacje wspierające ćwiczenia jogi. Może warto zrobić osobny artykuł z przeglądem najlepszych programów, co może być szczególnie pomocne dla osób początkujących zaczynających przygodę z jogą.

  2. Pingback: Rodzicu – przeczytaj! – Szkoła Podstawowa w Hyżnem

  3. Kamila

    Bardzo fajny zestaw aikacji i na pewno z niektórych z nich skorzystam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *