Recenzja

NOC HALLOWEEN BEZ KOSZMARÓW, CZYLI 5 FILMÓW, KTÓRE MOŻESZ OBEJRZEĆ RAZEM Z DZIECKIEM

Czy przygotowaliście już swoje Halloweenowe przebrania? Dynie kupione? Halloween za parę dni, więc warto już teraz wprowadzać się w ten wyjątkowy nastrój! Dziś chciałabym zaproponować Wam filmy, które zawierają treści odpowiednie do oglądania przez dzieci. Przed Wami 5 propozycji przetestowanych i wybranych przez moją rodzinę (w składzie jury mąż, ja i dzieciaki).

Hotel Transylwania (2012)

Piękna animacja, dobry humor i dialogi oraz historia z morałem, czyli opowieść o hotelu prowadzonym przez Hrabiego Draculę i jego (stu)nastoletnią córkę. Co wydarzy się, kiedy do spokojnego świata potworów i bestii zawita nieproszony gość? Zapraszam na seans dzieciaki i rodziców. Film dostępny online na platformie Netflix i Apple TV.

Koralina i tajemnicze drzwi (2009)

Ciekawa i trzymająca w napięciu animacja, której gatunkowo blisko do thrillera i horroru. Czy jest to produkcja dla dzieci? Tak, ale dla tych starszych, już nastoletnich. Koralina, przekraczając tajemnicze drzwi, trafia do krainy, gdzie mogą spełniać się jej największe marzenia. Szybko okazuje się, że cena, którą musi zapłacić nie jest mała. To uniwersalna opowieść o dylematach moralnych i lękach dręczących i dorosłych i dzieci. Świetne kino, które zobaczycie w Apple TV.

Coco (2017)

To jedna z najpiękniejszych animacji, jakie kiedykolwiek widziałam. Niezwykła historia o marzeniach i pasji, dla której warto stawić czoła przeciwnościom. Piękne kolory, wzruszające przygody chłopca o imieniu Miguel i inspiracje meksykańskimi zwyczajami. Film znajdziecie na Canal+ Online i HBO GO.

Alicja w krainie czarów (2010)

Johnny Depp, Helena Bonham Carter i Anne Hathaway, czyli plejada gwiazd w najgłośniejszej adaptacji powieści Lewisa Carolla w reżyserii Tima Burtona. Co wydarzy się, kiedy twórca najmroczniejszych animacji i filmów kostiumowych utrzymanych w atmosferze magii i snu weźmie na warsztat opowieść, która sama w sobie przyprawia o dreszcze? Sprawdźcie koniecznie! Do obejrzenia na VOD Player.

Rodzina Addamsów (1991)

Mój ostatni typ to prawdziwy klasyk, który sama chętnie oglądałam w telewizji jako nastolatka. A mowa o filmie w reżyserii Barry’ego Sonnenfelda z gatunku czarnej komedii, opowiadającym o losach dziwacznej rodziny, żyjącej w upiornym pałacu na odludziu. Dwa lata temu w kinach ukazała się odświeżona, animowana wersja przygód rodziny Addamsów, a do kin trafia właśnie druga część. Ale ta wersja, w mojej ocenie, nie dorównuje pierwowzorowi. Zobaczcie koniecznie jedynkę w VOD Player.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *