Porady

DIY: 5 POMYSŁÓW NA KALENDARZE ADWENTOWE

Odliczanie do Świąt czas zacząć! Oczekiwanie na te wyjątkowe chwile umilą Wam własnoręcznie zrobione kalendarze adwentowe. Jak je wykonać? Zobaczcie, oto 5 naszych propozycji:

Wystarczą dwadzieścia cztery puste pudełka od zapałek, żeby wyczarować prześliczny kalendarz z malutkimi szufladkami. Trzy rzędy po osiem pudełek sklej razem ze sobą, obklej kolorowym papierem i ozdób wedle uznania! Do szufladek można wrzucić przygotowane przez elfy liściki, które kto wie, może pomogą rozplanować przygotowanie domu na Święta, albo będą skrywały myśli, które każdego dnia wywołają uśmiech?

Na ozdobionym świątecznie brulionie poprzyklejaj małe niespodzianki zawinięte w kolorową bibułkę jak… cukierki! Otocz je ponumerowanymi rulonikami ze sztywnego papieru, żeby łatwo można było wysuwać słodkie prezenty. Taki kalendarz nie jest trudny do zrobienia nawet dla najmłodszych, więc wykonanie go może być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny!

Dla tych, którzy mają naprawdę mało czasu: po prostu ponumeruj kolorowe torebki śniadaniowe, zapakuj w nie słodycze lub małe zabawki i włóż do ładnego pudełka! Taki kalendarz warto mieć pod ręką w kuchni, żeby nie zapomnieć o codziennej dawce słodkości umilającej oczekiwanie na Święta.

Z niepotrzebnego kartonu wytnij kształt choinki i obwieś go dwudziestoma czteroma torebkami z cukierkami! W Wigilię, kiedy z kalendarza zniknie ostatnia porcja łakoci, będzie to znak, że czas przenieść się na prawdziwe drzewko bożonarodzeniowe!

Jeśli masz u siebie w domu tablicę do pisania kredą, ten kalendarz Ci się spodoba! Wystarczy przypiąć do linki papierowe torebki ze słodką zawartością, zamocować wzdłuż tablicy, wziąć kredę do ręki i …. zdać się na wyobraźnię! Świątecznych inspiracji dookoła nie brakuje, a tak przystrojona „tablica adwentowa” wspaniale urozmaici wystrój domu przed Gwiazdką!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *