Recenzja

APLIKACJE POMAGAJĄCE LICZYĆ SPOŻYTE KALORIE

Liczenie kalorii wydaje Wam się trudne? Nic dziwnego! Początki świadomego odżywiania wcale nie są proste. O ile wartość energetyczną gotowego, pakowanego produktu znajdziemy na etykiecie, o tyle w przypadku całych dań lub posiłków sprawa stacje się dużo bardziej skomplikowana. Z pomocą na szczęście spieszą nam aplikacje pomagające obliczać dzienne spożycie kalorii z gotową bazą produktów. Często znajdziemy tam dodatkowe funkcje takie jak gotowy jadłospis, plan treningowy, czy automatyczny licznik przyjmowanych wartości odżywczych. Czy liczenie kalorii stanie się również waszą codzienną rutyną?

Fitatu

Moim zdaniem Fitatu nie ma sobie równych. Aplikacja jest naprawdę przejrzysta i intuicyjna. Zanim przystąpimy do codziennego spisywania posiłków i liczenia ich kaloryczności, musimy dokładnie określić swój wzrost, masę i poziom aktywności, a także wybrać cel diety (tempo zmiany masy ciała, regularna aktywność), dzięki czemu dowiemy się jakie jest nasze indywidualne zapotrzebowanie. W trybie liczenia kalorii możemy ręcznie wpisać spożyte produkty lub zeskanować ich opakowanie. Co jest dla mnie naprawdę ważne, Fitatu określa również ilość przyjętych z posiłkiem wartości odżywczych. Aplikacja jest dostępna w wersji darmowej oraz premium.

YAZIO

Na pierwszy rzut oka aplikacja wydaje się naprawdę godna zainteresowania. Mamy tu klasyczny licznik kalorii, ale również szereg innych przydatnych funkcji takich jak licznik kroków, monitorowanie spożycia wody, plan posiłków, czy możliwość śledzenia aktywności w połączeniu ze smartwatchem lub smartbandem. Niestety, większość z dodatkowych funkcji dostępna jest dopiero po zakupieniu wersji premium. Jeśli zatem macie możliwość zakupienia płatnej wersji aplikacji – polecam. Jeżeli jednak wolicie korzystać z darmowej aplikacji, sugerowałabym wybrać inną.

My Fitness Pal

Podobnie jak Fitatu, aplikacja My Fitness Pal oblicza nasze dzienne zapotrzebowanie energetyczne na podstawie podanych na początku informacji: aktualne masy ciała, wzrostu, płci, poziomu aktywności oraz celu. Aplikacja ma formę dziennika, do którego wpisujemy spożyte produkty. Przyjęte kalorie są automatycznie odejmowane od dziennego zapotrzebowania, dzięki czemu dostajemy jasną informację, ile jeszcze możemy zjeść w danym dniu. Minusy? Wygląd. Aplikacja My Fitness Pal wypada w tym zestawieniu najmniej przejrzyście i nieintuicyjnie.

FatSecret

Co wyróżnia aplikację FatSecret? Możliwość korzystania z przepisów zamieszczonych przez innych użytkowników oraz udostępnianie im swoich własnych. To świetna opcja dla tych, którzy lubią gotować, ale nie zawsze mają pomysł na to, jak stworzyć posiłek tak, by zawierał w sobie wszystkie niezbędne wartości odżywcze. Dla mnie, jako matki, której zależy na tym, by moje dzieciaki jadły posiłki nie tylko smaczne, ale również bogate w mikro i makroelementy, ta funkcja to strzał w dziesiątkę!

Dine4Fit

Dine5Fit to moim zdaniem bardzo przyzwoita aplikacja zliczająca kalorie. Co prawda, nie mamy tu wymyślnych funkcji dodatkowych, jednak sam kalkulator kalorii i licznik wartości odżywczych działają prawidłowo. Jeżeli nie lubicie nadmiaru funkcji i cenicie sobie jak najprostsze rozwiązania, aplikacja Dine4Fit przypadnie wam do gustu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *