Recenzja

Podróże kulinarne po Makłowiczu, czyli 5 programów o jedzeniu z najróżniejszych zakątków świata

Wspaniale wspominam te niedzielne południa, podczas których Robert Makłowicz zabierał nas do dalekich i tych bliższych krajów, gdzie gotował lokalne przysmaki i odwiedzał najlepsze restauracje. Jeśli mowa o programach podróżniczo-kulinarnych, to natychmiast przychodzą mi do głowy kultowe Podróże kulinarne… Oczywiście gorąco zachęcam Was do odtworzenia sobie archiwalnych odcinków tego programu, ale pamiętajcie, że moda na programy o gotowaniu nadal trwa i podróże kulinarne nie przepadły wraz ze zdjęciem pana Roberta z ramówki stacji telewizyjnej. Przed Wami 5 moich ulubionych programów podróżniczo-kulinarnych, dzięki którym nawet długie, jesienne wieczory mogę spędzić w ciepłych krajach!

Somebody Feed Phil

Źródło:https://www.filmweb.pl/serial/Somebody+Feed+Phil-2018-802950/photos/961655

Serial, w którym Philip Rosenthal (twórca znanego i lubianego Wszyscy kochają Raymonda), zabiera nas ze sobą w pełną smaków i niesamowitych historii podróż dookoła świata. Razem z nim odwiedzamy najbardziej odległe zakątki ziemi, poznajemy prawdziwe historie właścicieli restauracji i lokalne zwyczaje. Za co kocham Phila? Za niezwykłą szczerość, prawdziwą ciekawość świata i ludzi oraz entuzjazm. Przed Wami aż 4 sezony dostępne na platformie Netflix, po których, daję słowo trudno powstrzymać się od bookowania biletów w te wszystkie miejsca!

Chef’s table

Źródło: https://www.filmweb.pl/serial/Chef%27s+Table-2015-744119/photos/858284

Czy jest tu jeszcze ktoś kto nie oglądał Chef’s table? Jeśli tak, zazdroszczę! Sama chciałabym mieć te wszystkie odcinki jeszcze przed sobą. Każdy epizod programu pokazuje nam inny wymiar luksusu, a twórcy pozwalają nam kipieć z zazdrości, że nie możemy skosztować tych wszystkich wspaniałych dań. Netfliksowski Chef’s table to serial dokumentalny o najlepszych restauracjach naszego globu (restauracje pokazane w programie zostały wyróżnione wśród 50 najlepszych restauracji na świecie), pokazujący je „od kuchni”.

Ugly delicious

Źródło: https://www.filmweb.pl/serial/Ugly+Delicious-2018-803153/photos/888145

Każdy uważa, że najlepsza pizza świata serwują w jego pizzerii, a najlepsze pierogi to te u własnej mamy. Charyzmatyczny szef kuchni David Chang pokaże Wam, że potrawy najlepsze z najlepszych być może znajdziecie gdzieś na drugim końcu świata. Świetna, zabawna kombinacja historii, podróży, pysznego jedzenia ma tylko jeden minus – możecie przestać wierzyć, że mamine jedzenie nie ma sobie równych. Do obejrzenia w serwisie Netflix.

Uliczne jedzenie

Źródło:https://www.filmweb.pl/serial/Uliczne+jedzenie%3A+Ameryka+%C5%81aci%C5%84ska-2020-850416/photos/942587

W ostatnich latach street food przedarł się na salony i nie zamierza z nich prędko zniknąć. Elegancki pad thai i frytki na modnych talerzach? Nie zapominajmy, że najlepsze tego typu dania znajdziemy dosłownie na ulicy! Kolejny świetny serial twórców wspomnianego wcześniej klasyka – Chef’s table (również na platformie Netflix), pokazuje nam, że za geniuszem tych dań stoją tradycje, historie, lokalne smaki i zwyczaje. Uwielbiam ten program za wyjątkową autentyczność i wnikliwość.

Smakuj świat z Pascalem

Źródło: https://www.tvnstyle.pl/galerie,1854,g/3-sezon-smakuj-swiat-z-pascalem,29066/3-sezon-smakuj-swiat-z-pascalem,7.html

Ostatni, ale wcale nie gorszy typ to polski, a właściwie… polsko-francuski program kulinarno-podróżniczy. Znany szerokiej widowni Pascal Brodnicki pokazuje nam, że gotować można gdziekolwiek się chce! Charyzmatyczny, energiczny kucharz i sprawdzony format, czyli tzw. „gotowanie na ekranie”, a do tego niesamowite miejsca, do których prawdopodobnie nigdy nie będziemy mieli okazji dotrzeć. Czy jest w tym połączeniu coś, co może się nie udać? Program znajdziecie na kanale Travel Channel lub w wersji on-line w serwisie www.player.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *