Recenzje

FILMY I SERIALE NA JESIEŃ 2022. MUSISZ JE ZOBACZYĆ!

Jesienne wieczory robią się coraz dłuższe, a do życia budzą się kinomaniacy! Rozsiądźcie się wygodnie w domowych fotelach. Zaparzcie ulubioną herbatę, gorącą czekoladę, przygotujcie smakowite przekąski i zróbcie sobie kinowy wieczór we własnym gronie! Specjalnie dla Was zebrałam kilka nowych propozycji filmowych oraz serialowych, abyście gładko przebrnęli przez nadchodzącą jesienną zawieruchę.

Echa

Australijski miniserial pojawił się na platformie Netflix już 19 sierpnia tego roku. „Echa” to 7-odcinkowa opowieść w formie klasycznego thrillera. Głównymi bohaterkami, a raczej bohaterką, jest wcielająca się w rolę bliźniaczek Leni i Giny – Michelle Monaghan, znana z takich produkcji jak „Mesjasz” czy „Detektyw”. Kobiety stworzyły wspólnie swój idealny świat, w którym zamieniały się rolami i dzieliły wszystkim – domem, życiem, rodzinami. Wszystko to  ulega zburzeniu, gdy jedna z sióstr znika bez śladu… Dobra porcja rozrywki, w połączeniu z lekkim dreszczykiem emocji w „Echach” z pewnością dodadzą kolorytu Waszym jesiennym wieczorom!

Cesarzowa Sisi

Tegoroczna jesień będzie łaskawa dla fanów produkcji kostiumowych. Już 29 września na Netflixie pojawi się nowy miniserial „Cesarzowa Sisi”. Dzieło będzie składać się z sześciu odcinków, w trakcie których śledzić będziemy życie jednej z najbardziej znanych kobiet dworu – Elżbiety Bawarskiej. „Cesarzowa Sisi” przybliży nam zarówno dzieje historyczne, jak i dworskie intrygi, zwyczaje i życie monarchów w XIX wieku. Niezła gratka zarówno dla fanów dobrego europejskiego kina (serial stworzono pierwotnie w języku niemieckim), a także historii!

Gry rodzinne

Tytuł tego serialu brzmi jak kolejna polska komedia romantyczna. Jednak nic w tej opowieści nie jest takim jakie się wydaje – z każdą minutą odkrywane są kolejne zawiłości życia głównych bohaterów – Kaśki, Jana i ich rodzin. W filmie znajdziemy wszystko – humor, absurd, komedię omyłek, zawiłe relacje i uciekającą pannę młodą. Historię studentki medycyny i chirurga plastycznego poznajemy niejako od końca, odkrywając z biegiem czasu ich problemy, kłamstwa i oszustwa. Na serial składa się 8 odcinków, co czyni go „łatwym do połknięcia” w dwa lub trzy dłuższe netflixowe wieczory.

Teściowie

Były już seriale, teraz czas na filmy! Pierwszą propozycją jest komedia „Teściowie”. W główne role wcielają się doskonale znani polscy aktorzy: Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna i Adam Woronowicz. „Teściowie” odpowiadają na pytanie: co by było, gdyby wesele odbywało się bez młodych?. Przed Wami prawie 1,5 godziny śmiechu, zaskoczenia, wzruszeń i szoku.

Gdzie śpiewają raki

Jeśli jednak zdecydujecie się na wyjście z domu w któryś jesienny wieczór, warto zajrzeć do sal kinowych. Wśród granych obecnie tytułów znajdziecie perełki takie jak „Gdzie śpiewają raki”. Opowieść filmowa oparta została na bestsellerze Deli Owens o tym samym tytule. Film prowadzi nas do tajemniczego świata bagien Karoliny Północnej w połowie XX wieku, na terenie których swój trudny żywot wiedzie młoda, odsunięta nieco od świata Kya. Jej już i tak niełatwa rzeczywistość komplikuje się bardziej, gdy dziewczyna zostaje oskarżona o morderstwo swojego byłego chłopaka. Film trzyma w napięciu, a oprócz tego jest piękny wizualnie – dlatego z pewnością warto go zobaczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *