Blog

DARMOWE APLIKACJE EDUKACYJNE DLA DZIECI

Współczesne dzieciaki, w przeciwieństwie do swoich rodziców czy starszego rodzeństwa, znacznie wcześniej sięgają po smartfony i tablety. Cyfrowe gry edukacyjne oraz zabawy mogą wnieść do życia małego człowieka wiele pozytywnych wartości. Oczywiście jeśli używa się ich świadomie i z umiarem!

Dzisiaj przedstawiam Wam 5 darmowych aplikacji, które zachęcą Wasze pociechy do zdobywania nowej wiedzy.

Odpowiedzialna zabawa i nauka

Zabawa może iść w drodze z nauką, jednak potrzeba do tego nieco naszego zaangażowania. Istotne są zarówno same treści i narzędzia edukacyjne, jak i otaczająca dziecko przestrzeń, o której więcej pisałam w tym wpisie.

W dzisiejszym świecie bardzo trudno jest całkowicie odizolować dzieci od urządzeń takich jak smartfon – dlatego warto wiedzieć, które platformy są dla nich bezpieczne. Aplikacje i gry edukacyjne dla dzieci co prawda nie zastąpią całkowicie nauki szkolnej, mogą jednak posłużyć za jej ważny dodatek.

Lingokids 

Aplikacja do nauki języka angielskiego, której treści i ćwiczenia tworzone są pod czujnym okiem Komisji Edukacyjnej i Wydawnictwa Uniwersytetu Oksfordzkiego. „Lingokids”. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat. Na podstawie postępów dziecka platforma sama dostosowuje poziom trudności. Dzieciaki uczą się w niej podstaw angielskiego poprzez proste zabawy oraz piosenki. Dodatkowo, aplikacja zawiera także cały dział dla rodziców, a w nim porady i forum społecznościowe. „Lingokids” jest bezpłatne w ograniczonej wersji (3 gry dziennie), a po przetestowaniu można zdecydować się na wykupienie subskrypcji w cenie 32,49 zł/miesiąc.

Lingokids

Zabawna tabliczka mnożenia

Tabliczka mnożenia może sprawiać niemałe kłopoty dzieciom, które dopiero zaczynają przygodę z matematyką. Jeśli chcecie w ciekawy sposób pomóc swoim pociechom, pokażcie im „Zabawną tabliczkę mnożenia”. Aplikacja w przyjazny sposób tłumaczy zasady mnożenia od 0 do 12, a także pozwala skutecznie zapamiętywać reguły matematyczne. Dodatkową motywacją dla dzieci może być opcja spersonalizowania swojego bohatera. Każdy użytkownik ma dostęp do wielu kolorowych strojów i fryzur do wyboru.

Przez pierwsze 7 dni dostęp do aplikacji jest darmowy. Jeżeli zdecydujemy się na zakup pełnej wersji zapłacimy za nią 29,99 zł/miesiąc.

Zabawna tabliczka mnożenia

Funexpected Matematyka

 „Funexpected” w przeciwieństwie do „Zabawnej tabliczki mnożenia” nie skupia się na jednej dziedzinie matematyki. Dzieciaki już od 3. roku życia mogą dzięki zabawie odkrywać znaczenie liczb, rozwiązywać proste zagadki logiczne oraz wykonywać działania matematyczne o różnym stopniu skomplikowania.

Dla mnie wielkim plusem aplikacji jest ładna wizualizacja liczb, która ułatwia małym odkrywcom, nie tyle nauczenie się na pamięć zasad matematyki, co zrozumienie ich. Z aplikacji można korzystać bezpłatnie, ale jeśli zechcecie, możecie wykupić dostęp do ukrytych części platformy (26,67 zł/miesiąc).

Funexpected Matematyka

Gry puzzle dla maluchów 2-5 lat

Czasami bez drobnej pomocy smartfonów i tabletów, trudno zająć uwagę malucha na dłuższą chwilę. Od czasu do czasu, zamiast bajki puszczonej na telefonie, warto sięgnąć po interaktywne aplikacje. „Gry puzzle dla maluchów” to nie tylko kolorowe animacje, ale również przyjemny sposób na rozwijanie umiejętności sensorycznych dziecka.

Bardzo proste układanki, puzzle i zagadki pomagają najmłodszym odkrywać świat . Dzieci uczą się rozpoznawania kształtów, przedmiotów, a także rozwiązywania problemów – a wszystko to w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.

Podstawowa wersja gry jest bezpłatna. Jeżeli chcemy uzyskać dostęp do wszystkich części gry, możemy wykupić wersję premium w cenie 59,99 zł/miesiąc.

Gry puzzle dla maluchów 2-5 lat

Balloon Pop Kids

Na koniec mam dla Was kolejną aplikację do nauki angielskiego, ale przeznaczoną dla młodszych dzieci. „Balloon Pop Kids” to zbiór interaktywnych  gier i zabaw edukacyjnych. Dzięki nim Twoja pociecha pozna podstawy języka obcego, alfabet oraz nieco prostych słówek i piosenek.

Zadaniem malucha w tej aplikacji jest m.in. dopasowanie literek do ich miejsca w alfabecie, czy też odgadywanie kolorów baloników. Aplikacja jest całkowicie bezpieczna, a do tego jest urozmaicona ciekawymi, kolorowymi animacjami. Z większości modułów gry możemy korzystać za darmo. Jeżeli jednak będziemy chcieli odblokować pozostałe poziomy, zapłacimy 12,99 zł.

Baloon Pop Kids

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *