Porady

4 BAJKOWE STROJE KARNAWAŁOWE DIY

Nie macie pomysłu na karnawałowe przebranie? Przygotowaliśmy dla Was proste i efektowne stroje, które możecie wykonać własnoręcznie. Większość potrzebnych materiałów znajdziecie w domowych zakamarkach i sklepie papierniczym. Dobrej zabawy!

Sowella – Pidżamersi

Każdy superbohater ma swój magiczny kostium. Aby tak jak Sowella rozwiązywać zagadki i zwalczać przestępczość potrzebujesz kawałka materiału, kartonu, filcu i wstążki. Zanim wykroisz kształt swojej peleryny, warto wcześniej nanieść go na materiał za pomocą mydła krawieckiego. Z kawałka miękkiego filcu wytnij różnej wielkości „łezki” – możesz przykleić je za pomocą specjalnego kleju lub użyć filcu samoprzylepnego. Po udekorowaniu peleryny przyszyj w jej górnej części wstążkę, będzie pełnić funkcję mocowania na szyi. Najważniejszy element naszego przebrania-maska, została zrobiona z dwóch kawałków filcu, wzmocnionych kawałkiem kartonu. Szablon do jej wykonania znaleźliśmy w Internecie. By ułatwić wkładanie i ściąganie po dwóch stronach maski przyszyliśmy wykorzystaną już wcześniej wstążkę. Elementy kostiumu takie jak bluzka czy legginsy na pewno znajdziesz w swojej szafie!

Szablon:
https://lifeshehas.com/printables-pj-masks-owlette-gekko-catboy-masks/?fbclid=IwAR20MZDr6HKKidetffF_thg62L5gMzAHZ9OMSsv8OcR7EEVACSayVhRnn5M

Myszka Minnie


Czasami do stworzenia bajkowego stroju wystarczy otworzenie własnej szafy i odrobina kreatywności. W tym przypadku z domowych skarbców wyciągnęliśmy rajstopki, bluzkę i spódniczkę z tiulu. Znalezioną w szufladzie opaskę do włosów ozdobiliśmy wyciętymi z grubego kartonu kołami i czerwoną kokardą w białe kropki. Strój nie byłby kompletny, gdyby nie charakterystyczne dla spódniczki Myszki Minnie białe grochy, do których wykorzystaliśmy filc samoprzylepny.

Kaczka

Ten pomysł może Cię zaskoczyć. Do stworzenia kostiumu wykorzystaliśmy: płetwy do nurkowania, pomarańczowe rajstopy, watę, dwa czarne guziki, suwak i… dywanik łazienkowy. Przy pomocy nożyczek, grubej igły oraz nitki uformuj kształt kaczki. By nadać głowie ładne proporcje wypchaj ją watą i zszyj. Tę samą metodę wykorzystaj przy tworzeniu dzioba. Następnie przyszyj oczka z guzików, suwak i ciesz się swoim dziełem.

Harry Potter

Do przygotowania tego magicznego stroju potrzebujemy: szeroki kawałek dzianiny, pałeczki do sushi, klej na gorąco, farbę w sprayu, miękki filc… i pomocnika. Złóż materiał na pół, połóż na nim swojego modela (kręgosłupem na środkowym zgięciu, z rozłożonymi rękami i nogami), wytnij kształt szaty po obwodzie jego ciała, a następnie zszyj pod każdym ramieniem. Gotowe! Na przygotowaną pelerynę przyklej herb Gryffindoru-my wykonaliśmy go z kawałków miękkiego filcu (szablon znaleźliśmy w Internecie). Ten sam materiał posłużył nam do zrobienia krawata. Czas na czary! Przygotowaną wcześniej pałeczkę do sushi oblej klejem na gorąco, tak aby stworzyć kształt różdżki-jej wygląd i detale zależą tylko od Ciebie. Po wyschnięciu pomaluj całość wybraną farbą w sprayu. Niech dzieje się magia! Teraz wystarczy wyciągnąć z szafy białą koszulę, dresy i okrągłe okulary. Twój strój gotowy!

Szablony:

DIY Harry Potter Gryffindor Patch with Template

Easy Oly*Fun Harry Potter Costume w/ No-Sew Option

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *