Porady

DIY: 5 DOMOWYCH OZDÓB, KTÓRE Z ŁATWOŚCIĄ ZROBISZ SAM

Tak naprawdę wystarczy kilka chwil, żeby odmienić wystrój swojego domu. I to niskim nakładem finansowym! Poznajcie 5 pomysłów na własnoręcznie zrobione ozdoby, dzięki którym pokój nabierze charakteru. 

DZIENNIK BULLET JOURNAL

Cały urok bullet journal polega na tym, że może pełnić wiele funkcji. Dla jednej osoby będzie codziennym planerem, a dla drugiej pamiętnikiem. Wystarczy prosty zeszyt, kilka długopisów i wyobraźnia. W BU-JO możemy wklejać drobiazgi z podróży, spisywać wydatki lub po prostu tworzyć listy rzeczy do zrobienia. Dziennik tego typu sprawdzi się szczególnie dobrze u tych, którzy lubią uczyć się z przepisanego własnoręcznie tekstu. Szkicowanie będzie miało takie samo działanie relaksujące jak uzupełnianie kolorowanek.

TABLICA MATERIAŁOWA

Ciągle gubisz ważne numery telefonów lub po prostu nie masz na nie miejsca? Sprawdź dokładnie wszystkie zakamarki swojego mieszkania. Jeżeli znajdziesz w nim niekoniecznie urokliwy obraz, wykorzystaj go do stworzenia twojej tablicy materiałowej. Przydadzą się też małe gwoździe i młotek. Wyjmij obraz z ramy – jeśli rama jest w wyjątkowo złym stanie, możesz użyć papieru ściernego i bejcy. Przybij do niej kawałek materiału. Może być to stara koszula lub ścierka. Teraz wystarczy przyczepiać do niej ważne informacje i najlepiej postawić w pobliżu miejsca pracy.

ŚWIECE W STYLU VINTAGE

Jesienią zużywamy dużo więcej prądu, co przekłada się na budżet. Jeśli słoiki po domowych pysznościach ledwo mieszczą się w szafce, wybierz jeden z nich do stworzenia wyjątkowej świecy. Dokładnie umyj szkło. Masz problem z naklejką? Podstaw słoik pod parujący garnek z obiadem – etykieta odejdzie pod wpływem pary wodnej. Wypełnij słoik kawą, żwirem lub piaskiem. Na środku umieść tealight i dodaj wszystko to, co zostało Ci z zeszłorocznego pakowania świątecznych prezentów. Kawa przyjemnie wypełni aromatem dom, a juta doda rustykalnego stylu.

ŁAŃCUCH „PING-PONG” BALL

Cotton Balls opanowały pokoje i instragramowe konta na całym świecie. Wraz ze wzrostem popularności zmianie nie uległy jednak ceny dekoracji. Kupując długi łańcuch świetlnych kul musimy wciąż liczyć się ze sporym wydatkiem. Proponujemy Wam stworzenie własnej dekoracji z… piłeczek pingpongowych. Te można dostać praktycznie w każdym większym supermarkecie. Jeśli piłeczki mają napisy, można pozbyć się ich zmywaczem do paznokci. Robimy dziurę ostrym przedmiotem i wkładamy w nią świetlówkę ze starych lampek choinkowych. Zyskujemy oryginalny gadżet, którego nie zobaczymy u innych.

PLAKAT

Jeżeli Twoje ściany wymagają odmalowania lub potrzebują szybkiej zmiany, wybierz się na spacer po swoim mieście. Zapukaj do kin, teatrów i muzeów, prosząc o możliwość zabrania plakatu z ostatniego wydarzenia. Niewykorzystane postery zwykle giną na strychu, a za ich pomocą można dać naszemu mieszkaniu drugie życie. To świetne rozwiązanie dla fanów muzyki lub spektakli. Plakaty w dzisiejszych czasach potrafią być małymi dziełami sztuki. Na szarej ścianie przyjemnie zawiesić i plakat, i oko.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *