Blog

JAK SPAKOWAĆ SIĘ NA WAKACJE? SPRAWDZONE SPOSOBY NA PAKOWANIE WALIZKI


Pakowanie na wakacje bywa stresujące – tym bardziej gdy musimy dostosować się do restrykcyjnych zasad obowiązujących w samolocie. Jeżeli to tylko możliwe, ograniczcie swój bagaż do niewielkiej walizki kabinowej, którą zabierzecie ze sobą na pokład samolotu. Warto mieć ją na oku szczególnie teraz, gdy zdarza nam się słyszeć o strajkach pracowników lotnisk, a firmy lotnicze narzekają na brak wystarczającej liczby osób obsługujących lot. Niestety coraz częściej możemy spodziewać się sytuacji, w której zabraknie bagażowych odpowiedzialnych za naszą walizkę lub nasz bagaż zagubi się gdzieś w trakcie podróży. Jak więc spakować się na tygodniowy urlop tak, by zmieścić wszystko co potrzebne w walizce kabinowej, a przy tym zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów przed wyjazdem i uniknąć przykrych niespodzianek po dotarciu na miejsce? Oto moje sprawdzone i uniwersalne sposoby na pakowanie walizki.

Stwórz listę

W przypadku pakowania spontaniczność jest Twoim wrogiem. Zanim przystąpisz do uzupełniania walizki, zastanów się co będzie ci potrzebne. Sprawdź pogodę, zaplanuj aktywności, a następnie stwórz listę rzeczy, których będziesz potrzebować podczas urlopu. Zacznij od tych, które są absolutnie niezbędne. Pod kreską spisz te rzeczy, które chciałbyś zabrać, ale jesteś w stanie bez nich przetrwać wyjazd (być może będzie to dodatkowa biżuteria, mniej praktyczne, lecz ładne buty, czy drugi flakon perfum czy kolejna książka). Jeśli po spakowaniu najbardziej potrzebnych i praktycznych rzeczy w walizce zostanie trochę miejsca, uzupełnij ją o któryś z dodatkowych przedmiotów.

Przygotuj gotowe stylizacje

Z doświadczenia wiem, że kiedy wrzucasz do wakacyjnej walizki wszystkie swoje ulubione ubrania na miejscu może okazać się, że… nie masz co na siebie włożyć! By uniknąć takich niemiłych niespodzianek skompletuj gotowe stylizacje na każdą możliwą pogodę i sytuację. Najlepiej w tym celu wybrać minimalistyczne ubrania zgodne z zasadami mody kapsułowej. Więcej o pakowaniu kapsułowym.

Zwiń ubrania w rolkę

Od kiedy pierwszy raz wypróbowałam ten trik, ubrania zajmują mi znacznie mniejszą część bagażu, a zaoszczędzoną przestrzeń mogę wykorzystać na inne, potrzebne przedmioty. Wystarczy złożyć ubranie na pół wzdłuż dłuższej krawędzi, a następnie zacząć ciasno zwijać od góry do dołu. Ubrania zwinięte w rulon nie tylko zajmują mniej miejsca, ale również mniej się gniotą!

Wykorzystaj organizer do walizki

Wodoodporne organizery i pokrowce zapinane na zamek błyskawiczny sprawdzą się szczególnie w przypadku delikatnych rzeczy, które potrzebują wyjątkowej uwagi. Jeżeli w swoim bagażu masz cenne przedmioty (może być to zarówno jedwabna koszula, zegarek, kosmetyki jak i obiektyw do aparatu), koniecznie zabezpiecz je przed zalaniem lub uszkodzeniem mechanicznym. Na rynku dostępny jest szeroki wybór gotowych organizerów do bagażu, ale jeżeli nie chcesz kupować dodatkowych przedmiotów, egzamin zdadzą tu woreczki strunowe, kosmetyczki czy worki na bieliznę.

Od największego do najmniejszego

Każdy dodatkowy centymetr jest na wagę złota, kiedy jadąc na urlop musimy zmieścić się do niewielkiej walizki kabinowej! Dla zaoszczędzenia miejsca warto w pierwszej kolejności zapakować największe rzeczy, a pozostałe luki uzupełnić drobniejszymi przedmiotami takimi jak skarpetki czy power bank.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *